zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Polévka se soba nudlemi
Autor: Kublanka.cz Polévka se soba nudlemi

Polévka se soba nudlemi

Hodnoceno: 0x
Tato japonská polévka vám nahradí hlavní chod. Soba nudle, zelenina a houby vás jistě zasytí natolik, že hlady určitě trpět nebudete :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. V misce promíchejte kostičky tofu s najemno nastrouhanou kůrou z ½ limetky (pouze zelená část), šťávou z celé limetky, chilli vločkami, sušeným česnekem, solí a olivovým olejem. Okořeněné tofu rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem a dejte ho péct do předehřáté trouby na 15–20 minut. V polovině pečení tofu promíchejte.
  2. Hlávky pak choi podélně rozpůlte. V pánvi rozehřejte na mírném ohni malé množství slunečnicového oleje a řezné plochy na něm opečte dozlatova. Poté na pánvi orestujte plátky hub shitake. Pak choi rovněž můžete místo restování pouze 1–2 minuty spařit ve vroucí vodě.
  3. Ve velkém množství vody uvařte soba nudle (4–5 minut), které ihned propláchněte studenou vodou.
  4. Těsně před podávání přiveďte k varu zeleninový nebo kuřecí vývar. Miso dejte do menší misky, přilijte k němu zhruba 125 ml horkého vývaru a metličkou dobře rozmíchejte. Jakmile je miso dokonale rozpuštěné, přilijte ho spolu se sójovou omáčkou do hrnce s horkým vývarem. Pokud vám polévka zchladla, ohřejte ji, ale nesmíte ji přivést k varu (po přidání misa).
  5. Do velkých polévkových misek rozdělte soba nudle, pak choi, tofu a vše zalijte horkým vývarem. Posypejte sezamem a nakrájenou natí jarní cibulky. Ihned podávejte.

Polévka se soba nudlemi Foto: Polévka se soba nudlemi, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama