návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Polentové koláčky s dušenou zeleninou

4 porce
do 1 hodiny
Polentové koláčky s dušenou zeleninou
Polentové koláčky s dušenou zeleninou Autor: Kublanka.cz
V povánoční době přichází na řadu kuchařský idol – Gennaro Contaldo. Jeho polenta s dušenou zeleninou a chilli papričkami je přesně to, co potřebujete, abyste si srovnali hladinu obžerství do normálu. Nezapomeňte, že pálivé papričky pomáhají trávení a polenta se zeleninou vám také neuškodí.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Reklama

Postup

  1. Polentu připravte podle návodu na obalu, přičemž do vody, ve které polentu vaříte, přidejte 1 lžíci olivového oleje, sůl a pepř. Jakmile máte polentu uvařenou, vylijte ji na pečicí plech, rozetřete na placku o tloušťce cca 25 mm a nechte vychladnout. Poté nožem nebo vykrajovátkem vyřízněte 4 stejná kolečka o průměru 8–10 cm. Rovněž můžete mírně vychladlou polentu rovnou rozdělit na 4 stejné díly a z každého vytvarujte placičku o tloušťce 25 mm.
  2. Mezitím, co polenta chladne, si připravte dušenou zeleninu. Ve středně velkém hrnci na mírném ohni rozehřejte 4 lžíce olivového oleje, na kterém nechte zpěnit nasekaný česnek spolu s nasekanou chilli papričkou. Jakmile česnek začne jemně zlátnout, přidejte zeleninu a 50 ml vody. Hrnec přiklopte a nechte ji 10–15 minut podusit. Zelenina by měla být uvařená al dente.
  3. Těsně před dovaření zeleniny v pánvi rozehřejte na mírném ohni 1 lžíci olivového oleje, na kterém opečte dozlatova z obou stran připravené polentové koláčky. Ihned podávejte s podušenou zeleninou a jemně přelité vývarem ze zeleniny.
Reklama

Polentové koláčky s dušenou zeleninou Foto:

Polentové koláčky s dušenou zeleninou, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama