zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená vejce s rajčaty, mozzarellou a oreganem
Autor: Rychlé večeře pro školáky Pečená vejce s rajčaty, mozzarellou a oreganem

Pečená vejce s rajčaty, mozzarellou a oreganem

Hodnoceno: 4x
Pečená vejce představují zábavu pro celou rodinu, protože každý si může vytvořit misku podle svého vlastního přání. Rozložte na linku ramekiny, rajčatovou omáčku, smetanu, sýr, oregano a vejce. Pokud chcete, můžete jako nepovinné přísady přidat ještě fetu, čerstvou bazalku a restovaný špenát.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V pánvi s těžkým dnem ohřejte na střední teplotu olivový olej. Přidejte cibuli a smažte ji zhruba 5 minut, dokud nezesklovatí. Přidejte česnek a smažte ho ještě zhruba 2 minuty, dokud nezměkne. Přidejte rajčata se šťávou, směs osolte a opepřete a přiveďte ji k varu.
  2. Zmírněte teplotu na nízkou úroveň a pomalu vařte zhruba 15 minut, dokud směs hezky nezhoustne. Směs dochuťte a nechte vychladnout.
  3. Předehřejte troubu na 180 °C.
  4. Na pečicí plech dejte čtyři zapékací misky o průměru 11,5 cm. Do každé nalijte 5 lžic rajčatové omáčky a 1 lžíci smetany. Navrch dejte rovnoměrně rozdělenou mozzarellu a oregano. Do každé misky rozklepněte 2 vejce, osolte a opepřete.
  5. Pečte zhruba 15 minut, dokud nejsou vejce neprůhledná a žloutky uprostřed zčásti tuhé a zčásti tekuté. Vejce se budou dále vařit zbylým teplem. Nechte vejce mírně vychladnout a podávejte je například s toustem.

Pečená vejce s rajčaty, mozzarellou a oreganem  Foto: Pečená vejce s rajčaty, mozzarellou a oreganem; foto: Rychlé večeře pro školáky

Rychlé večeře: pro školáky

Rychlé večeře pro školáky Foto:

Kate McMillan

Tato kniha nabízí recepty na jednoduché, rychlé, přesto vynikající večeře pro kterýkoliv den v týdnu. Výběr receptů jistě potěší všechny věkové kategorie čtenářů.

Každý rodič dětí školou povinných ví, že všední dny jsou hektické a náročné. Sportovní tréninky, hodiny klavíru, domácí úkoly... Na připravení večeře často zbude jen pár minut. Tato kniha je řešením: více než 50 lahodných, výživných a zdravých receptů – a co víc, také, rychlých a snadných na přípravu.

Kate McMillan, profesionální kuchařka a matka tří dětí, ví přímo z první ruky, jak chaotické všední večery mohou být. A proto napsala tuto knihu, do které shromáždila tipy a trik y pro jednoduché a zdravé večeře.

Na své si přijdou všichni: zastánci vegetariánského stravování i pořádného kusu masa... A dojde i na sladkou tečku :) Všechny pokrmy připravíte za pár minut, jsou zdravé a vašim dětem dodají potřebné vitamíny, minerály a živiny.

Vydalo nakladatelství Omega

 

Vejce jsou česká superpotravina

Vejce jako superpotravina? Prospějí vám víc, než si myslíte

reklama

Související témata: Chuťovky a předkrmy