reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pečená krůtí prsa s quinoou, kořenovou zeleninou a bylinkovým pestem
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Pečená krůtí prsa s quinoou, kořenovou zeleninou a bylinkovým pestem

Pečená krůtí prsa s quinoou, kořenovou zeleninou a bylinkovým pestem

Hodnoceno: 1x
Krůtí maso patří mezi zdravější druhy masa, není tolik tučné a obsahuje hodně bílkovin. Pokud ho doplníte bezlepkovou quinoou, která má výtečnou oříškovou chuť, a k tomu přidáte pečenou zeleninu a bylinkové pesto, připravíte vskutku velmi zdravé a hlavně velmi chutné jídlo.
do 2 hodin
5 porcí

reklama

Postup

  1. MASO: Pokud máte možnost, bouchněte do masa párkrát tenderizérem, maso hezky zkřehne a koření se také dostane i dovnitř. Ze všech zbylých ingrediencí kromě oleje vytvořte suchou kořenicí směs. Maso ze všech stran dobře posypte a marinujte v lednici ideálně přes noc, klidně i tři dny. Před pečením maso potřete olejem a prudce zatáhněte všech stran na pánvi. Poté maso dejte do trouby vyhřáté zhruba na 120 °C a dopékejte asi 1,5 hodiny nebo dokud nebude hotové, ale stále zůstane šťavnaté.
  2. QUINOA: Nejdříve v hrnci na sucho opražte quinou, jakmile začne „praskat“, zalijte ji vodou nebo vývarem. Vařte 6–8 minut. Poté hrnec sundejte z vařiče, zaklopte pokličkou a nechte quinou asi 20 minut dojít.
  3. ZELENINA: V pánvi rozehřejte máslo a rychle orestujte kousky nakrájené mrkve a celeru. Jakmile začnou chytat barvu a měknout, přidejte také plátky šalotky a ještě chvíli restujte. Zeleninu dochuťte solí, pepřem, citronovou šťávou.
  4. PESTO: Petrželku rozmixujte spolu s česnekem, slunečnicovými semínky, částí oleje a parmazánem. Pokud se vám bude zdát pesto příliš husté, přidejte další olej. Nakonec pesto dochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou.
  5. SERVÍROVÁNÍ: Quinou rozprostřete na velký talíř, přidejte orestovanou zeleninou a plátky krůtího prsa. Vše zakápněte bylinkovým pestem a dokončete pár lístky petrželky a kousky chilli papričky.

Pečená krůtí prsa s quinoou, kořenovou zeleninou a bylinkovým pestem Foto: Pečená krůtí prsa s quinoou, kořenovou zeleninou a bylinkovým pestem; foto: Darina Křivánková

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu v 18.10 na Primě!

Uložit

reklama

Sledujte celou epizodu