návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Narozeninový dort

4 porce
do 1 hodiny
Báječné dorty (1) dort1
Báječné dorty (1) dort1
Jak dopadl Markétin narozeninový dort?
Reklama

Suroviny (4 porce)

základní piškotové těsto na korpus

základní dortový krém

zdobení

Reklama

Postup

  1. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Bílky dáme do mísy a začneme šlehat. Jakmile se začne tvořit sníh, přidáme cukr a šleháme do úplného zhoustnutí. Do vzniklé tuhé pěny zašleháme žloutky s olejem a nakonec vmícháme opatrně mouku (nejlépe po částech přes sítko). Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy a vložíme do předehřáté trouby. Pečeme asi 15-20 min na 170 stupňů. (Pozor: Troubu prvních 10-15 min neotvíráme, aby se teplota nesnížila a piškot neklesl!).
  2. Uvaříme pudink z mléka, prášku a 1 lžíce cukru. Hotový odstavíme a častěji při chladnutí promícháme, abychom zabránili vytvoření škraloupu. Změklé máslo vyšleháme s cukrem do světlého krému. Když je pudink vychladlý, opatrně po malých dávkách jej vešleháme do máslového základu. (Pozor: Obě složky by měly mít přibližně stejnou teplotu, aby se krém nesrazil!). Vychladlý korpus rozřežeme, naplníme vychladlým krémem. Marcipánovou hmotu rozválíme (aby nelepila, můžeme použít trochu škrobu) a korpus ozdobíme dle přání.
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama