zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Marinovaný ananas s mascarpone
Autor: Kuchařinka.cz Marinovaný ananas s mascarpone

Marinovaný ananas s mascarpone

Hodnoceno: 1x
Ananas s mascarpone k sobě prostě určitě musí patřit odjakživa. Badyán ananas dokonale oživí a dá mu nový šmrnc. Ideální recept pro děti, obsahuje totiž velkou spoustu ovoce a žádný cukr. Navíc se hodí jako dezert i po těžším obědě, protože ananas pomáhá lépe trávit.
do 30 minut
3 porce

Namarinujte si tenké plátky ananasu předem. Den je ideální. Pokud to bude kratší dobu, tak v ananasu nebude tolik cítit chuť badyánu, který je v tomto receptu zásadní. Pokud víc, začíná už být ananas trochu hnědší a rozbředlejší.

reklama

Suroviny (3 porce)

Postup

  1. Nejdříve si oloupejte a nakrájejte ananas. Plátky by měly být co nejtenčí. Dejte je do větší a mělké misky.
  2. Pak si připravte nálev. Do vody dejte med a koření a zahřívejte na plotně. Jakmile se voda začne vařit, odstavte z plamene a nalijte na ananasové plátky. Nechte vychladnout a pak dejte do lednice.
  3. Druhý den vyndejte plátky, naskládejte na talíř společně s jahodami. Můžete zalít trochou nálevu. Přidejte lžíci mascarpone, ozdobte třeba mátou a můžete podávat.

Marinovaný ananas s mascarpone Foto: Kuchařinka.cz

Marinovaný ananas s mascarpone. Foto: Kuchařinka.cz

Kuchařinka II

Seznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

 

 

 

Máte rádi ananas? Vyzkoušejte i naše další recepty s tímto sladkým ovocem:

 

reklama

Související témata: ananas , Sladké