zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makové bábovičky
Autor: Pěkně vypečený blog Makové bábovičky

Makové bábovičky

Hodnoceno: 0x
Makové bábovičky jsou jednoduché a časově nenáročné. Pokud nevlastníte silikonovou formu na bábovičky, můžete těsto jednoduše upéct v nějaké hezké zapékací formě.
do 1 hodiny
8–10 porcí

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Ve velké míse smíchejte mouku s práškem do pečiva, oba druhy cukru a mák. Přidejte mléko, olej, vejce a marmeládu. Všechny ingredience vymíchejte dohladka.
  2. Pomocí lžíce plňte těstem silikonovou formu na bábovičky (každou bábovičku pouze do 3/4). Bábovičky v silikonové formě pečte 25 minut. Pokud nemáte malé formičky, můžete použít větší zapékací misku. V tomto případě prodlužte dobu pečení na cca 30 minut.

Makové bábovičky Foto: Makové bábovičky, foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama