reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Lehký letní kokosovo-jahodový dort s tvarohovým krémem
Autor: Na Talířek.cz - Petra Novotná Lehký letní kokosovo-jahodový dort s tvarohovým krémem

Lehký letní kokosovo-jahodový dort s tvarohovým krémem

Hodnoceno: 0x
Tenhle dortík je opravdu lehký do horkých letních dní! Polovina mouky z korpusu je nahrazená kokosem a máslo zase kokosovým olejem. Pokud doma nemáte kokosový olej, klidně použijte máslo, taky funguje.
do 1 hodiny
4 porce

Krém je pouze tvaroh a bilý jogurt lehce oslazený datlovým sirupem. Jediné, co musíte udělat, až dort vytáhnete z lednice, je, že ho necháte trochu povolit. Děti se po něm utlučou, jejich maminky vás za něj budou milovat! Zkrátka ideál na dětské oslavy :)

reklama

Postup

  1. Čím menší formu vyberete, tím vyšší dort bude. Dort z obrázku jsme dělali do malé, asi 16cm formy, ale můžete použít i větší formu a nestavět dort tak vysoko.
  2. Rozpalte troubu na 180 stupňů.
  3. Vyšlehejte směs pomocí robota, popř. ručně. Nejdřív dejte do misky kokosový olej a cukr a lehce prošlehejte. Potom přidejte vejce.
  4. Ve větší misce smíchejte mouku, kokos, kakao a prášek do pečiva.
  5. Smíchejte vše dohromady a přidejte trochu vanilkového extraktu.
  6. Těsto najite do formy a uhlaďte do rovna. Pečte asi 30 minut a pak nechte dort vychladnout.
  7. Krém: smíchejte tvaroh s mascarpone, přidejte trochu cukru nebo javorového sirupu a zamíchejte.
  8. Rozkrojte korpus, ideálně na 3 díly. Na první vrstvu korpusu dejte plátky jahod, pak krém a přikryjte korpusem. Pak opět jahody, krém a korpus a nakonec jen menší množství krému. Na vrch naskládejte zbytek jahod, popř. můžete použít i jiné ovoce.

Lehký letní kokosovo-jahodový dort s tvarohovým krémem Foto:

Lehký letní kokosovo-jahodový dort s tvarohovým krémem, foto: Na Talířek.cz – Petra Novotná

Na talířek.cz Foto: Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

reklama