zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí špízy s arašídovou omáčkou
Autor: isifa.com Kuřecí špízy s arašídovou omáčkou

Kuřecí špízy s arašídovou omáčkou

Hodnoceno: 0x
Maso ideálně marinujte přes noc, díky tomu získá výrazně lepší chuť a bude křehčí a šťavnatější. Tyto malé špízky jsou skvělé i jako jídlo na party...
do 30 minut
6 porcí

reklama

Postup

  1. V míse smíchejte citronovou trávu, koření, cukr a olej, přidejte kuřecí maso a směs do něj důkladně vetřete. Mísu přikryjte a nechte ji alespoň 3 hodiny v lednici, raději přes noc.
  2. Mezitím namočte bambusové špízy do vody. Napíchejte kousky masa na špízy a opékejte je pod předehřátým grilem nebo na pánvi na smažení či na vroubkované pánvi, dokud maso nebude zlatohnědé a měkké.
  3. Arašídová omáčka: V mixéru rozemelte najemno orestované arašídy. Rozhřejte pánev na střední teplotu, osmažte cibuli doměkka, potom přidejte česnek a opékejte ještě minutku. K cibuli a česneku vmíchejte ararašídy, chilli pastu a krevetovou pastu, cukr, tamarindovou pastu, citronovou šťávu, kokosové mléko a 250 ml vody. Zvyšte teplotu a vařte asi 10 minut, nebo dokud omáčka nezhoustne. Ochutnejte a případně dochuťte. Podávejte s kuřecími špízy.

Kuřecí špízy s arašídovou omáčkou Foto:

Kuřecí špízy s arašídovou omáčkou                                                                          Foto: isifa.com

reklama