zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kuřecí paličky s medem a sezamem s kari rýží
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Kuřecí paličky s medem a sezamem s kari rýží

Kuřecí paličky s medem a sezamem s kari rýží

Hodnoceno: 3x
Kuře samo o sobě nemá nijak výraznou chuť, proto se velmi dobře snoubí s výraznými marinádami. Pokud jste ještě nevyzkoušeli tu medovou, máme tu pro vás recept od Karolíny, domácí kuchařky. Sladký med a kyselý citron spolu vykouzlí fantastickou kombinaci, která ke kuřeti vyloženě sedne.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Do igelitového sáčku se zipovým zavíráním vložte kuřecí paličky, olej, med, sůl, chilli, pepř, skořici, citronovou šťávu a papriku. Sáček pevně uzavřete, zatřepejte s ním a uložte ho na noc do chladničky.
  2. Do pekáčku dejte paličky vyjmuté ze sáčku i s marinádou a podlijte je lehce vodou, maximálně do výšky 1 cm. Hustě je posypte sezamem a pečte 20 minut v troubě předehřáté na 200 ºC.
  3. Potom paličky obraťte, posypte semínky i z druhé strany a nechte v troubě zhruba dalších 15 minut, dokud nebudou propečené. Podle potřeby je můžete během pečení ještě lehce podlít. Výsledkem budou kousky kuřete se zlatavou kůrkou, ale sezam zůstane světlý.
  4. Podávejte s basmati rýží. Uvařte ji ve vodě podle návodu na obalu s dvěma lžičkami kari koření.

Kuřecí paličky s medem a sezamem s kari rýží  Foto:

Kuřecí paličky s medem a sezamem s kari rýží, Foto: archiv Prima

reklama

Sledujte celou epizodu