zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ořechové řezy
Autor: Smoothcooking.cz Ořechové řezy

Křehké ořechové řezy

Hodnoceno: 17x
Tipů na cukroví není nikdy dost! Protože i když nezapomínáme na osvědčené klasiky, vždy se hodí sváteční talíř rozšířit o nové kousky. Kdoví, třeba se zařadí do seznamu naprostých oblíbenců. :) Zvlášť pokud jsou tak dobré jako tyto ořechové řezy.
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Těsto:

Poleva:

Postup

  1. Máslo s cukrem utřete do pěny.
  2. Přidejte mouku, mleté ořechy a rum.
  3. Nakonec vmíchejte sníh.
  4. Těsto rozetřete na plech vystlaný pečicím papírem a pečte 30 minut na 180 °C.
  5. Mezitím vyšlehejte žloutky s cukrem, které rozetřete na upečené těsto a dejte zpět do trouby na 15 minut na 130 °C. Poleva by měla ztvrdnout.
  6. Vychladlé krájejte na kostičky.

reklama

Smooth & cooking
Kateřina Kuranova

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce.