zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Korejské smažené kuře
Autor: Kublanka.cz Korejské smažené kuře

Korejské smažené kuře

Hodnoceno: 0x
Smažené kuře není pouze výsadou americké kuchyně, ale i na opačném konci světa naleznete obdobný recept. Tedy obdobný pouze na obrázku, ve skutečnosti má spoustu odlišností.
do 2 hodin
4 porce

A pokud bychom si měli vybrat, tak Amerika utrpěla těsnou prohru, jelikož korejská verze nabízí nejen výrazně vyšší pálivost, ale především neuvěřitelně trvanlivou křupavost.

reklama

Suroviny (4 porce)

Korejská BBQ omáčka:

Postup

  1. Daikon oloupejte a nakrájejte na kostičky o velikosti 5–10 mm. V misce smíchejte vodu s vinným octem, cukrem krupicí a solí. Jakmile se cukr se solí zcela rozpustí, přidejte kostičky ředkve a promíchejte. Ředkev i s nálevem přelijte do uzavíratelné nádoby s rovným a širokým dnem, přiklopte a nechte přes noc při pokojové teplotě. Následující den přendejte nádobu do lednice, kde ředkev nechte marinovat 1–2 dny.
  2. V misce smíchejte 30 g kukuřičné mouky s 2 ½ lžičkami soli, ½ lžičkou kypřicího prášku a mletým černým pepřem. Přidejte kuřecí křidýlka, která ve směsi obalte. Přebytek obalovací směsi oklepejte a křidýlka rozložte na rošt, kde je nezakrytá nechte odpočívat 1 hodinu.
  3. Mezitím si připravte BBQ omáčku. Všechny ingredience dejte do malého hrnce a nechte na mírném ohni za stálého míchání probublávat 3–5 minut. Poté nechte vychladnout.
  4. Troubu předehřejte na 160 °C. V hluboké pánvi rozehřejte minimálně 5 cm vysokou vrstvu slunečnicového oleje na 175 °C. V misce smíchejte vodku s 250 ml vody a 2 lžícemi pasty gochujang. V jiné misce smíchejte kukuřičnou mouku, drcené krekry, hladkou mouku, chilli vločky, sůl, granulovaný česnek a kypřicí prášek. Bezprostředně před smažením přilijte směs vodky a vody (směs by měla být tekutá).
  5. Postupně jednotlivá křidýlka obalte v těstíčku (přebytek nechte okapat) a s pomocí např. pinzety kuřecí křídlo několik sekund podržte v oleji tak, aby se nedotýkalo dna. Smažte dozlatova 8–10 minut. Usmažená kuřecí křidýlka uchovávejte teplá v předehřáté troubě na pečicím roštu, pod který umístěte plech na odkapávání přebytečného oleje.
  6. Kuřecí křidýlka podávejte s připravenou BBQ omáčkou a nakládanou ředkví. Podle chuti můžete posypat nasekanou zelenou natí jarní cibulky, sezamem a nakrájenými chilli papričkami.

Korejské smažené kuře Foto:

Korejské smažené kuře Foto: Korejské smažené kuře, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama