zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kachní konfit s karamelizovaným zelím
Autor: Hermína / Prima Kachní konfit s karamelizovaným zelím

Kachní konfit s karamelizovaným zelím

Hodnoceno: 0x
Na konfit se ideálně používají kachní stehna, protože jsou pevná, šlachovitá a při delším vaření krásně změknou.
nad 2 hodiny
4 porce

Sledujte novou kulinární show Teď vaří šéf! se Zdeňkem Pohlreichem každou neděli od 18.00 na Primě!

Všechny recepty z 11. dílu s tématem PERNATÁ DRŮBEŽ najdete v novém speciálu, kde nechybějí ani další informace z natáčení, bonusová videa a další "laskominy".

reklama

Postup

 1. Kachní stehna dobře osolte hrubou solí, zasypte lístky tymiánu a nechte v lednici hodinu odležet.
 2. V hrnci rozpusťte kachní sádlo, mělo by ho být tolik, aby se stehna celá ponořila. Sádlo přelijte do pekáče, stehna opláchněte od soli, osušte a vložte do sádla. Pekáč dejte do trouby nastavené na 110 °C (sádlo by mělo držet stále 70 °C) a pomalu pečte tři hodinky. Po vyndání z trouby bude maso křehké a bude samo odpadávat od kosti.
 3. Rozehřejte pánev a opatrně do ní vložte kachní stehna kůží dolů. Nechte je orestovat, aby kůže chytla zlatavou barvu.
 4. Mezitím v jiné pánvi rozehřejte trošku kachního sádla z konfitu a hoďte na něj zelné listy. Osolte, mírně pocukrujte, zalijte kapkou malinového octa a orestujte. Zelí zkaramelizuje a změkne. Pak ho přendejte do misky, přisekejte trošku petržele a promíchejte.
 5. Opečená stehna servírujte s karamelizovaným zelím.
 6. Na konfit se ideálně používají kachní stehna, protože jsou pevná, šlachovitá a při delším vaření krásně změknou.

  Kachní stehna dobře osolíme hrubou solí, zasypeme lístky tymiánu a necháme v lednici hodinu odležet.

  V hrnci rozpustíme kachní sádlo, mělo by ho být tolik, aby se stehna celá ponořila. Sádlo přelijeme do pekáče, stehna opláchneme od soli, osušíme a vložíme do sádla. Pekáč dáme do trouby nastavené na 110 °C (sádlo by mělo držet stále 70 °C) a pomalu pečeme tři hodinky. Po vyndání z trouby bude maso křehké a bude samo odpadávat od kosti.  

  Rozehřejeme pánev a opatrně do ní vložíme kachní stehna kůží dolů. Necháme je orestovat, aby kůže chytla zlatavou barvu.

  Mezitím v jiné pánvi rozehřejeme trošku kachního sádla z konfitu a hodíme na něj zelné listy. Osolíme, mírně pocukrujeme, zalijeme kapkou malinového octa a orestujeme. Zelí zkaramelizuje a změkne. Pak ho přendáme do misky, přisekáme trošku petržele a promícháme.

  Opečená stehna servírujeme s karamelizovaným zelím.

   

   

   

Kachní konfit s karamelizovaným zelím Foto:

Kachní konfit s karamelizovaným zelím Foto:

Kachní konfit s karamelizovaným zelím                                                                   Foto: Hermína / Prima

reklama