zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jehněčí kolínko po marocku
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Jehněčí kolínko po marocku

Jehněčí kolínko po marocku

Hodnoceno: 0x
To co dodává jehněčímu výjimečnou, exotickou příchuť, je bájná směs koření ras el hanout. Jednodušší verzi si můžete sami namíchat z níže uvedených přísad, ale dá se koupit i hotová, například v Tescu.
nad 2 hodiny
4 porce

V Maroku se samozřejmě prodává na tržištích a u kořenářů a každý výrobce na ni má svůj vlastní recept, kdy se používá až 30 různých přísad!

reklama

Suroviny (4 porce)

Směs koření Ras El Hanout:

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Všechny přísady na kořenicí směs umelte v mlýnku na koření nebo rozetřete v hmoždíři na prášek. Směsí potřete kolínka, vložte je do velkého ohnivzdorného pekáče, zakapejte olejem a na sporáku na vyšším plameni nechte ze všech stran opéct dohněda. Závěrem nechte u masa opéct chilli papričku a pak i s masem dejte stranou.
  2. Pekáč vytřete kuchyňským papírem a znovu postavte na středně vysoký plamen. Přidejte trochu oleje, chilli papričku a bobkové listy, nakrájený česnek, cibuli, mrkev a fenykl a opékejte 10 až 12 minut, až zelenina změkne.
  3. Šafrán přelijte v hrnku trochou horké vody. K zelenině v pekáči vraťte kolínka, přidejte na čtvrtky nakrájená rajčata a namočený šafrán, naložený citron a vývar. Uveďte do varu. Z pečicího papíru si ustřihněte kus dost velký na to, aby se jím dal pekáč zakrýt. Zmačkejte ho pod tekoucí studenou vodou a pak rozestřete na zeleninu a maso v pekáči. Zakryjte poklicí nebo druhým pekáčem a vložte do předehřáté trouby. Pečte 2 až 2 ½ hodiny, až bude maso křehké a šťáva lahodná. Podávejte s kuskusem, připraveným ve vývaru a ochuceným čerstvou mátou.
  4. PRIMA TIP: Navlhčený a zmačkaný papír (cartouche, kartuš) je trikem z francouzské kuchyně, který dnes používají mnozí šéfkuchaři. Při kratší přípravě nahradí pokličku, protože mnohem lépe distribuuje vznikající páru a šťáva pokrmu houstne pomaleji a stejnoměrněji. Pokud papír ještě zakryjete pokličkou, maso se dokonale udusí, ale nevyschne a šťáva se nepřipálí.
  5. Koření Ras El Hanout se dá koupit i hotové, například v Tesco, v Marks & Spencer nebo v arabských obchodech.

Jehněčí kolínko po marocku Foto: Jehněčí kolínko po marocku, foto: L.A. CREATIVE FOOD

Další porci skvělých jarních receptů najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!


reklama