Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Indonéské vepřové špízky s ředkvičkovým salátkem

4 porce
do 10 minut
Indonézské vepřové špízky s ředkvičkovým salátkem
Indonézské vepřové špízky s ředkvičkovým salátkem Autor: profimedia.cz
Vyzkoušejte tradiční vepřové maso v netradiční úpravě. Špízy s voňavým kořením, jasmínovou rýží a čerstvým salátkem vám vykouzlí Orient i u vás doma.
Reklama

Suroviny (4 porce)

K podávání:

Reklama

Postup

  1. Šalotku, česnek, chilli, mletý koriandr, kurkumu, římský kmín, sójovou omáčku a olej smíchejte v mělké nádobě a promíchejte. Přidejte proužky masa a dobře je celé obalte marinádou. Nechte stát 30 minut, aby se chutě spojily.
  2. Do hrnce se 600 ml vařící slané vody dejte jasmínovou rýži. Přiveďte do varu a vařte 15 minut, dokud rýže nezměkne a tekutina se nevsákne. Rýži dejte do malých misek vymazaných olejem a nechte pár minut stát na teplém místě.
  3. Mezitím rozehřejte gril na nejvyšší teplotu. Navlékněte proužky masa na bambusové špízy. Grilujte je asi 15 minut a otáčejte podle potřeby, dokud nebudou celé hnědé.
  4. Vyklepněte rýži z misek a podávejte se špízy a mísou s nasekanými ředkvičkami a okurkou, ozdobené koriandrovými lístky. Servírovací talíře ozdobte proužky okurky a vyřezávanými ředkvičkami.
Reklama

Indonézské vepřové špízky s ředkvičkovým salátkem Foto:

Indonéské vepřové špízky s ředkvičkovým salátkem, foto: Profimedia.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama