návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Grilovaný losos s chřestem a cherry rajčátky

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 30 minut
Grilovaný losos s chřestem a cherry rajčátky
Autor: archiv Hellmann´s Grilovaný losos s chřestem a cherry rajčátky
V jednoduchosti je síla a platí to i na talíři. Nechte vyniknout přirozenou chuť kvalitních surovin a určitě si pochutnáte. Narychlo připravený losos si zachová šťavnatost a krásně ho doplní lahůdkový chřest a voňavá cherry rajčátka.

Postup

  1. Lososa osolte, opepřete a opečte na pánvi s rozehřátým olejem. Nejprve jej položte kůží dolů, a čekejte, až bude dozlatova a dokřupava. Poté otočte a nechte lehce dopéct. Uvnitř musí losos zůstat růžový, nepropečený. Vyjměte a nechte 3 minuty odpočinout. Posypejte pažitkou.
  2. Bílý chřest oloupejte celý, zelený oloupejte ze spodní třetiny a oběma odřízněte dřevnaté konce. Poté chřest uvařte pouze do poloměkka ve vroucí osolené, lehce oslazené vodě s citronovou šťávou (zelenému stačí 2 minuty, bílý vařte asi 5 minut). Vyjměte a na krátkou chvilku vložte do pánve, kde se griloval losos, a opečte. Spolu s chřestem vložte do pánve trsy cherry rajčátek a také opečte. Podávejte s tatarskou omáčkou.

Uložit