zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilované pak choi s asijskou zálivkou
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Grilované pak choi s asijskou zálivkou

Grilované pak choi s asijskou zálivkou

Hodnoceno: 0x
I z tak málo surovin můžete uvařit chutný pokrm, který si rádi připravíte znovu a znovu! :)
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Zelí rozkrojte na poloviny tak, aby drželo pohromadě, nevykrajujte košťál. Přiveďte v hrnci k varu vodu a zelí do ní ponořte. Stačí jen krátce (max. 2 minuty) zblanšírovat.
  2. Vyjměte a přendejte do ledové vody, nechte v ní zchladnout. Vyjměte a důkladně osušte. V kastrůlku na oleji orestujte zázvor s česnekem, přilijte rybí nebo sójovou omáčku, vodu, vsypejte cukr a posekanou chilli papričku a provařte. Dochuťte limetkovou šťávou.
  3. Zelí dejte na olej na grilovací pánev nejprve řeznou plochou a když se vytvoří hnědé mřížky, otočte na druhou stranu. Servírujte řeznou plochou nahoru, aby se mezery mezi listy vyplnily zálivkou a posypejte sezamem (můžete ho nasucho opražit). A pokud chcete, můžete přidat vajíčko.

Grilované pak choi s asijskou zálivkou 2 Foto: Grilované pak choi s asijskou zálivkou; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

Uložit

reklama