zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dančí hřbet s kapustovo-bramborovou kaší
Autor: KitchenStory.cz Dančí hřbet s kapustovo-bramborovou kaší

Dančí hřbet s kapustovo-bramborovou kaší

Hodnoceno: 0x
Kdo se bojí zvěřiny a její výrazné, specifické chuti, dančího se bát nemusí, jeho maso je jemnější. Možná se to zdá jako složité jídlo, ale berte to spíše jako jídlo sváteční.
do 1 hodiny
2 porce

reklama

Suroviny (2 porce)

Kaše:

Omáčka z červeného vína:

Postup

  1. Oloupejte brambory, nakrájejte je na menší kostičky a dejte vařit do osolené vody, dokud dostatečně nezměknou. Listy kapusty natrhejte, zbavte silných částí, které můžete vyhodit, a dejte do rendlíku s mlékem, který budete lehce zahřívat. Trochu osolte. (Kapustu dáváme do mléka, aby změkla a částečně ochutila mléko.)
  2. Očistěte mrkev a růžičkovou kapustu a na chvíli je dejte spařit k bramborám, aby dostatečně změkly. Stačí 4 minutky a můžete je orestovat na másle, kde je dochutíte solí, pepřem, popřípadě troškou cukru.
  3. Rozehřejte si troubu na 180 °C. Pokud budete chtít dělat i kapustové chipsy, natrhejte listovou kapustu na menší kousky a v misce lehce osolte, pokapejte trochou olivového oleje a dejte do trouby na cca 5 minut. Jen pozor, aby se nepřipálily, to by jinak zhořkly. Je třeba je koutkem oka hlídat.  
  4. Očistěte dančí hřbet od zbytečných šlach tak, že začnete nejdříve uprostřed masa, kdy si část nakrojíte a pak by to mělo jít rukou pěkně stáhnout až do kraje. Tímto směrem se to dělá proto, abyste je zbytečně neodtrhávali společně s velkou částí masa. Rozhodně je ale nevyhazujte! Použijí se na tvorbu omáčky.
  5. Očištěné maso dobře osolte, opepřete a na rozpálené pánvi si ke kapce oleje přihoďte snítky rozmarýnu, tymiánu a lehce rozmáčknuté stroužky česneku.
  6. Okořeněné maso dejte na pánev a opečte ze všech stran, aby dostalo pěknou barvu. Jakmile ucítíte, že se bylinky nebo česnek začínají připalovat, vyndejte je z pánve ven. Maso následně dejte na pečicí papír a vložte do vyhřáté trouby na cca 4 minuty, aby uprostřed zůstalo pěkně růžové. Vyndejte z trouby a nechte odležet.
  7. Mezitím na pánvi od masa udělejte omáčku. Odřezky z masa přihoďte na pánev a nechte lehce opéct. Přidejte dvě lžičky rajčatového protlaku, nechte lehce zarestovat, přilijte červené víno (alespoň polosladké) a nechte odpařit všechen alkohol. Můžete vrátit zpět do omáčky opečené snítky bylinek a stroužek česneku, zalít vývarem a nechat zredukovat minimálně na polovinu.
  8. Díky tomu bude mít omáčka opravdu sílu a chuť. K dochucení použijte sůl, pepř, popřípadě trošku cukru. Omáčku odstavte z plotny a přeceďte přes sítko. Nakonec přidejte pár kapek citronové šťávy a kousek másla. Omáčka by se už neměla vařit, jinak by se máslo od omáčky odpojilo.
  9. Zbývá si udělat bramborovou kaši. Kapustové listy v mléku rozmixujte ponorným mixérem a následně část nalijte ke slitým bramborům společně s kouskem másla a utvořte krásně hladkou bramborovou kaši. Rozmixovanou kapustu s mlékem přidávejte postupně, abyste měli pod kontrolou tu správnou konzistenci kaše. Pokud je potřeba, přidejte trochu soli.

Dančí hřbet s kapustovo-bramborovou kaší 2 Foto: Dančí hřbet s kapustovo-bramborovou kaší; foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama