návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Čokoládový pudink s malinami a chia semínky

2 porce
do 30 minut
Čokoládový pudink s malinami a chia semínky
Čokoládový pudink s malinami a chia semínky Autor: Johana Pošová
Dezert, který tak souzní se současnými zdravotními tendencemi, že by měl být na lékařský předpis. Ale my vám na něj rádi dáme recept!

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. V malém kastrůlku rozehřejte čokoládu (získáte asi 2 lžíce). Vlijte polovinu rostlinného mléka a promíchejte, až se spojí s čokoládou. Vypněte plamen a mléko nechte dojít do pokojové teploty.
  2. Zbylé mléko rozmixujte s malinami. Vlijte do velké sklenice a přidejte 3 lžíce chia semínek. Dobře promíchejte, aby byla semínka pokrytá. Sklenici uzavřete a semínka dejte do ledničky.
  3. Až čokoládové mléko vychladne, vlijte ho do sklenice, vsypte do něj zbylá chia semínka, dobře promíchejte, sklenici uzavřete a dejte nejméně na 8 hodin do ledničky.
  4. Než dezert sestavíte, podívejte se, jestli chia semínka v čokoládovém mléce příliš nenabobtnala. Pokud ano, přidejte jednu nebo dvě lžíce rostlinného mléka.
  5. Do dvou sklenic rozdělte nejprve čokoládové mléko se semínky a pak malinovou směs. Navrch nastrouhejte zbylou čokoládu a posypte zbylými malinami.

Zaběhněte si do trafiky pro letní číslo časopisu FRESH, v něm najdete další recepty s domácím ovocem!

Léto na zahradě s Prima FRESH

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Uložit