zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cheesecake Letní pohlazení
Autor: archiv Cathedral Café Cheesecake Letní pohlazení

Cheesecake Letní pohlazení

Hodnoceno: 0x
Neodolatelný ovocný dezert svou vůní a chutí spolehlivě navodí letní idylu. Křupavý kakaový korpus s tvarohovou náplní s příchutí ostružin a lehkým krémem navrch – tohle bude hvězda každé garden párty.
do 1,5 hodiny
1 dort porce

reklama

Postup

  1. Nejprve si připravte těsto na korpus. Do misky dejte žloutky, cukr, tuk na pečení, vše pořádně rozmixujte. Přidejte mouku s kakaem a práškem do pečiva. Zadělejte těsto.
  2. Dortovou formu s rozevíracím okrajem o průměru 24 cm vyložte pečicím papírem a rovnoměrně rozdělte těsto na dno a okraje formy (okraje na výšku 2 cm).
  3. Čerstvý tvaroh, cukr, vejce, citronový cukr šlehejte 2 minuty, až se vše dobře spojí. Nakonec přidejte šťávu z ostružin a pořádně promíchejte. Tvarohovou náplň dejte rovnoměrně do formy a pečte 45 minut na 170 stupňů v předem předehřáté troubě. Po upečení nechte cheesecake vychladnout.
  4. Mezitím připravte lehký krém. Želatinu zalijte mlékem a dejte do mikrovlnné trouby na 30 vteřin rozpustit tak, aby se nevařila. Do zakysané smetany přidejte cukr a šlehejte, dokud nezhoustne. Za stálého šlehání přidejte vychladlou želatinu.
  5. Vychlazený dezert vyndejte z formy, potřete krémem a ozdobte ovocem. Před podáváním dejte ztuhnout do lednice.

Cheesecake Letní pohlazení  Foto: Cheesecake Letní pohlazení; foto: archiv Cathedral Café, Týnská 11, Praha 1

reklama