zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
České rizoto
Autor: V kuchyni vždy otevřeno České rizoto

České kopečkové rizoto s kuřecím masem

Hodnoceno: 136x
Máte chuť na rizoto po česku? Vyzkoušejte osvědčený recept, který si zamilovala nejedna kuchařka. Příprava je jednoduchá a ingredience můžete kreativně obměňovat podle stavu domácích zásob.
do 1 hodiny
6–8 porcí

reklama

Postup

  1. Masovou směs můžete připravit v papiňáku. Na oleji zesklovaťte cibuli, přidejte celá křídla, zasypte kořením, promíchejte a přidejte zeleninu a sušené houby, pokud je používáte.
  2. Osolte, zalijte vodou tak, aby bylo vše ponořené a cca 2 cm nad obsah. Uzavřete a od začátku syčení papiňáku duste 15 minut. Papiňák nechte pozvolna vychladnout.
  3. Mezitím propláchněte několikrát rýži teplou vodou. Já ji chvilku předvařím, aby byla zpola měkká, ale ne uvařená. Rýži přendejte do pekáče.
  4. Z papiňáku vyndejte křídla a zeleninu včetně tekutiny vlijte k rýži. Oberte maso (já použiji i kůži kterou krásně nožem naplocho rozmělním, dodá tomu chuť) a nakrájejte nadrobno.
  5. Přidejte do pekáče a přilijte cca lžíci až dvě sójovky. Vše dobře promíchejte a přiklopte. Pokud by se vám zdálo málo tekutiny, přilijte trochu vody nebo vývaru.
  6. Vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a pečte cca 20 minut. Poté odkryjte, promíchejte a nechte dopéct ještě asi 10–15 minut. Tekutina by měla být zcela vstřebaná do rýže a rýže měkká. Pokud je rýže stále tvrdší, nechte ještě přiklopené. Kdo má rád krustu, nechá zapéct trochu déle, ale pozor, ať vám rýže příliš neztvrdne.

V kuchyni vždy otevřeno

Andrea Motlíková

Andrea z foodblogu V kuchyni vždy otevřeno, který sleduje přes 36 tisíc fanoušků, vydala svoji první kuchařku. Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovázejí autorské barevné fotografie.

Obsáhlá kniha je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Pokud vás den za dnem nenapadá, co zrovna vařit, stačí zalistovat a určitě si vyberete.

V kuchyni vždy otevřeno - kuchařka Foto:

reklama