zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Broskvovo-borůvkový crumble
Autor: Sweet pixel blog Broskvovo-borůvkový crumble

Broskvovo-borůvkový krambl

Hodnoceno: 1x
Tyhle krambly jsou jednoduše zábavné. Jsou rychlé a nenáročné a přitom chutnají skvěle. Kombinace broskví a borůvek je opravdu dokonalá. Pokud potřebujete připravit rychlý dezert, je tento krambl správná volba. Navíc je výborný teplý i studený.
do 1 hodiny
5–7 porcí

reklama

Suroviny (5–7 porcí)

Na náplň:

Na drobenku:

Postup

  1. Broskve nakrájejte na malé kostky a dejte do větší mísy. Přidejte borůvky, mouku, cukr, citronovou šťávu a kůru a skořici. Opatrně promíchejte.
  2. Připravte si drobenku. Mouku smíchejte se všemi cukry a špetkou soli. Přidejte na kostky nakrájené studené máslo, ovesné vločky a mandle. Vše pomocí prstů zpracujte na drobenku.
  3. Troubu předehřejte na 180 °C. Do zapékacích mističek dejte ovocnou náplň a na ni nasypte drobenku.
  4. Pečte asi 35 minut nebo dokud není drobenka dozlatova upečená a ovoce nezačne lehce bublat.
  5. Před podáváním nechte lehce vychladnout, protože ovocná směs je opravdu horká.

Broskvovo-borůvkový crumble   Foto: Sweet pixel blog

Broskvovo-borůvkový crumble  Foto: Sweet pixel blog

Broskvovo-borůvkový crumble. Foto: Sweet pixel blog

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama