reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Bramborový salát s chřestem a rukolou
Autor: isifa.com Bramborový salát s chřestem a rukolou

Bramborový salát s chřestem a rukolou

Hodnoceno: 0x
Lahodný salát v sobě spojuje jemnou chuť chřestu a brambor s výraznými akcenty v podobě kaparů, ančoviček a rukoly. Dejte si ho jako lehký oběd nebo ho servírujte jako přílohu k masu.
do 10 minut
4 porce

reklama

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :)

Suroviny (4 porce)

reklama

Postup

  1. Drobné brambůrky důkladně omyjte, popřípadě jemně odrhněte a v osolené vodě uvařte doměkka. Slijte, nechte mírně vychladnout a pokud je to potřeba oloupejte je.
  2. Mezitím omyjte chřest, odkrojte dřevnaté konce a stonky kromě špiček oloupejte škrabkou. Připravený chřest nakrájejte na menší kousky velké cca 2 cm a v osolené vodě se špetkou cukru je uvařte al dente. Bude to trvat asi 57 minut. Chřest slijte, nechte odkapat a vychladnout.
  3. Omytou pažitku nakrájejte nadrobno. V misce smíchejte balzamikový ocet, sůl, pepř, ančovičky, kapary a zamíchejte. Postupně vmíchejte olivový olej. Chřest a brambory promíchejte s hotovým dresinkem a nechte alespoň hodinu marinovat.
  4. Na talíře servírujte omytou rukolu se salátem posypaným pažitkou.

reklama

reklama