zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Asijská kokosová polévka
Autor: Smoothcooking.cz Asijská kokosová polévka

Asijská kokosová polévka

Hodnoceno: 1x
Potřebujete se zahřát a zároveň pořádně nasytit? Tak potom je tato asijská polévka trefou do černého – díky chilli vás zahřeje opravdu poctivě a kousky kuřecího masa s rýžovými nudlemi zaženou hlad na 100 %! :)
do 30 minut
8 porcí

reklama

Postup

  1. Pokrájejte kuřecí maso na plátky, jarní cibulku na tenká kolečka či půlkolečka, vymačkejte si šťávu z citronu, otevřete plechovky rajčat, odvažte si nudle a můžete začít.
  2. Do většího hrnce nalijte kuřecí vývar. Ihned přidejte obě plechovky rajčat pokrájených na kostičky.
  3. Přilijte šťávu z 1/2 citronu, dále přidejte trochu chilli, osolte a přilijte malou krabičku nebo plechovku kokosového mléka.
  4. Nudle dle závodu zalijte horkou vodou. Polévku nechte lehce pobublávat a rozpalte si na další plotýnce pánev. Na tu přidejte trochu olivového oleje a kuřecí maso, které předem osolte.
  5. Orestované a zlatavé kuře přidejte do polévky. Minutku provařte a můžete podávat. Do misky vložte nudle a jarní cibulku a celé to zalijte polévkou. Pro zájemce přidejte ještě trošku chilli.

Asijská kokosová polévka 2 Foto: Asijská kokosová polévka; foto: Smoothcooking.cz

Smoothcooking.cz Foto:

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

reklama