návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Hádek z bramborových muffinů

Hodnoceno: 0x
20 muffinů porcí
do 1 hodiny
Hádek z bramborových muffinů
Autor: Gurmet Hádek z bramborových muffinů
Sladké muffiny známe všichni, ale co je třeba zkusit naslano? Pro dětskou silvestrouvskou oslavu je to senzační chuťovka, kterou jim mohou dospělí jen závidět (nebo si ji připravit také). Recept je opravdu dětsky snadný!

Postup

  1. Brambory oloupejte a nastrouhejte V míse je promíchejte se sýrem, s nakrájenou šunkou, kefírem, vejcem a olejem. Do jiné mísy prosijte obě mouky, prášek do pečiva a sůl.
  2. Sypké i tekuté složky promíchejte na hustší těsto, kterým plňte papírové košíčky, posazené do důlků formy na malé muffiny. Muffiny pečte asi 25 minut v troubě předehřáté na 200°C.
  3. Vychladlé je ozdobte pomazánkou z ochucené lučiny. Tu smíchejte s mlékem, máslem, pažitkou, cukrem a solí. Hlavičku hádka vytvořte z půlky zelené papriky a dotvořte kousky třeba z papriky červené. Oči a nos vytvořte z hřebíčků. Muffiny nechte v košíčcích a ozdobte kousky krekrů a papriky. Seřaďte je do podoby hádky a naaranžujte na stůl.
  4. Prima tip na silvestrovský dětský drink: Okraje skleniček lehce potřete citronovou šťávou, omočte je v cukrovém zdobení a pak naplňte asi do poloviny mlékem.

Hádek z bramborových muffinů Foto: Gurmet

Hádek z bramborových muffinů, Foto: Gurmet