zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Myslivecký guláš s perníkovým knedlíkem
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Myslivecký guláš s perníkovými knedlíky

Myslivecký guláš s perníkovým knedlíkem

Hodnoceno: 1x
Využijte dobu, kdy je k mání čerstvá zvěřina. Poctivý guláš s měkkounkým masem doplňte zajímavými knedlíky s perníkem, který jim dodá příjemnou chuť a nezvyklou barvu.
nad 2 hodiny
4–6 porce

Sledujte novou kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. Maso z divočáka nakrájíme na kostky a osolíme, zeleninu nakrájíme na kolečka a proužky. Maso proložíme zeleninou, bylinkami a kořením (jalovec trochu roztlučeme v utěrce nebo hmoždíři) do mísy. Zalijeme dobrým červeným vínem a dáme na noc do lednice.
  2. Druhý den maso, zeleninu a víno zase rozdělíme. Pomůžeme si cedníkem. Na oleji maso zprudka opečeme a pak ho vyjmeme, ihned vložíme zeleninu a slaninu nakrájenou na kostičky. Když se nám bude zdát zelenina a slanina dost opečená, přidáme mletou papriku, lžíci másla, protlak, krátce orestujeme a zalijeme červeným vínem, jež nám zbylo z nakládání, přidáme maso a dusíme. Přidáváme vývar nebo vodu, když už se víno téměř odpaří (cca po půl hodině).
  3. Když je maso měkké vyjmeme ho do jiného kastrolu a omáčku na něj propasírujeme. Dochutíme solí a pepřem.
  4. Než se maso dodusí, připravíme si knedlíky. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Perník nastrouháme a z bílků ušleháme sníh. Žloutky, perník, mléko, mouku, rohlíky a sůl promícháme. Nakonec opatrně vmícháme sníh.
  5. Těsto na perníkové knedlíky rozdělíme do sádlem vymazaných hrníčků a vaříme v hrnci pod pokličkou, zalité do poloviny vroucí vodou (voda nesmí být moc vysoko, aby při bublání nenatékala do hrnků).
  6. Zda jsou knedlíky hotové, vyzkoušíme špejlí – když se na ni nelepí těsto, máme hotovo. Bude to trvat tak 20 minut.

Myslivecký guláš s perníkovým knedlíkem  Foto:

Myslivecký guláš s perníkovým knedlíkem                                               Foto: Karolína, domácí kuchařka

Karolína, domácí kuchařka

Karolína, domácí kuchařka - kniha Foto:

Karolína Kamberská

Kniha je oslavou domácího vaření. Gastronomická novinářka, písničkářka a matka tří dětí Karolína Kamberská ve svých receptech vychází z tradic našich babiček, ale přetváří je pro 21. století. Recepty předávané z generace na generaci, kuchařská invence i inspirace z cest tvoří praktickou výbavu pro všechny, kterým záleží na tom, aby chvíle u společného stolu byly malou každodenní radostí.

Podstatným rozšířením nabídky jídel z televizního pořadu "Karolína, domácí kuchařka" vznikla pestrá kolekce receptů, které vám pomohou vařit nápaditě, z dostupných surovin a v krátkém čase. Karolína dobře zná z vlastní zkušenosti všechny zapeklité situace, které moderní hospodyně doma čekají. A její kuchařka je řeší s bravurou, vtipem a pochopením.

Další rychlé a jednoduché recepty od Karolíny najdete v novém časopise Prima FRESH, který je právě v prodeji:

Časopis Prima FRESH

PŘEKVAPENÍ! Vydáváme časopis Prima FRESH

reklama

Sledujte celou epizodu