Novinky na trhu: chilli omáčka, grilovací koření, borůvkový džem nebo dárková krabice přímo z pekárny

Čekali jste na další článek s tipy na nové nebo zajímavé produkty? Tak tady ho máte! Na trhu se objevují samé zajímavosti, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Některé z nich ocení milovníci grilování, jiné zase ti, kteří nepohrdnou sladkostí.

Exkluzivní chuť z Kambodže v chilli omáčkách!

Autentická chuť koření a čerstvého ovoce spojená s průměrnou až vyšší dávkou pálivosti bez chemie a konzervantů. To jsou chilli omáčky La Plantation vyrobené přímo v Kambodži. Na farmě La Plantation mají velmi šetrný způsob zpracování všech ingrediencí, aby se k vám na stůl dostaly co nejvíce opravdové chutě. Koření totiž obvykle zpracováním výrazně mění chuť. Omáčky jsou bez konzervantů a bez přidané chemie. Jsou vhodné k podávání v podstatě s čímkoliv, co vás napadne. Maso, zelenina, ryby, BBQ, grilovací sezona je také důvod objednat si tyto skvělé parťáky ke grilování a objevovat nové chutě. Můžete je zamíchat do jogurtu či majonézy a ztlumit tak pálivost pro méně odolné jedince.

Omáčky jsou velmi koncentrované a stačí jich opravdu malé množství – i malé balení tak vydrží opravdu dlouho. Vybírat můžete hned z několika druhů, další jsou již na cestě!

Okořeňte si grilování

Grilovací sezona se rozjíždí a je nejvyšší čas nakoupit prémiové koření, které z vás udělá mistra grilu. Zavítejte do kamenného obchodu či e-shopu Království chuti a vyzkoušejte jednodruhové koření nebo již s láskou a umem namíchané grilovací směsi.

Chutě Severní Ameriky

Severní Amerika je doslova kolébkou grilování, snad každý Američan vlastní gril a nevynechá příležitost pro barbecue, tedy dlouhé a pozvolné grilování, které může probíhat i 12 hodin. Právě touto lokalitou je inspirována ucelená grilovací sada kořenicích směsí Severní Ameriky od Království chuti. V ní naleznete 3 druhy kořenicích směsí, a to: Barbecue, Texas Grill a Steak mix.

Hrubozrnná kořenicí směs Barbecue představuje základ pro různé způsoby přípravy masa. Hodí se do marinád i do závěru grilování. Směsi koření, jako je zázvor, chilli, skořice, česnek, sladká paprika či černý pepř, korunuje kouřové aroma charakteristické právě pro barbecue. Směs Texas Grill zaujme kouzlem jednoduchosti chuti. Směsi kraluje hořčice, koriandr, cibule, pepř a sůl. Poslední Steak mix vynikne jak na masu, tak i rybách či zelenině. Kombinuje totiž koření a bylinky. Najdete v něm například výraznou saturejku, která zároveň podpoří trávení, dále pak libeček, petržel, ale také kmín, cibuli, koriandr nebo různé druhy pepře.

Borůvkový džem (bez cukru)

Kdo by nemiloval borůvky? Nejlepší jsou čerstvé z borůvkového lesa, utržené z keříku rovnou do pusy. A přesně tak chutná Borůvkový džem od KetoMix. Ve skleničce najdete jen výběrové kousky 100% ovoce. Není v něm žádný přidaný cukr ani chemie. Borůvky obsahují málo kalorií a přitom jsou plné živin. Patří k největším přírodním zdrojům antioxidantů v čele s vitamínem C. Jsou také bohaté na draslík, železo nebo hořčík.

KetoMix borůvkový džem je ideální nejen pro ty, kteří drží ketonovou dietu, ale také pro všechny, kteří si hlídají linii, chtějí omezit cukr nebo se stravují nízkosacharidově. Díky tomu, že obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukr, hodí se džem skvěle i pro malé děti. Zdravě s ním dochutíte kaše, palačinky a výborný bude i namazaný na oblíbeném pečivu.

Skvělý dárek (nejen) ke konci školního roku

Je konec školního roku a s ním i každoroční přemýšlení, čím při předávání vysvědčení odměnit a zároveň potěšit paní učitelku nebo pana učitele. K naprosto samozřejmé květině se totiž hodí přidat i něco osobnějšího. Něco, co udělá radost a zároveň vyvolá milou vzpomínku.

Přesně k takovému účelu se skvěle hodí jedna z nových dárkových krabic z Biopekárny Zemanka. Jako dárek za krásné vysvědčení ji ale může dostat i hodné dítko. A když náhodou vysvědčení nedopadne úplně podle představ, poslouží dárková krabice i jako „sladká pomoc proti stresu“, a to pro celou rodinu.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty