Mixér: drink pro babí léto, dobročinná akce nebo nové menu

Už nějakou chvilku tu nebyl náš oblíbený Mixér, tak jsme se rozhodli to změnit. ;) Čemu se bude věnovat tentokrát? Dozvíte se recept na ideální drink pro babí léto, čeká tu na vás tip na nové zajímavé menu jedné z pražských restaurací a především zjistíte, jak se zapojit do dobročinné akce.

Osvěžující nealko drink Passion smash od Schweppes

Prázdniny sice skončily, ale to neznamená, že se musíte vzdát pohodové letní atmosféry. Pojďte si zpříjemnit babí léto mocktailem Passion smash s hořko-kyselými tóny exotického ovoce a toniku.

A proč právě Passion smash? Jak již název napovídá, hlavní ingrediencí je v tomto osvěžujícím nealkoholickém koktejlu maracuja, kterou můžete znát také pod názvem passion fruit, mučenka nebo grenadilla. Je to kyselé ovoce nabité vitaminy a antioxidanty, které se skvěle doplňuje se sladkokyselým ovocem a hořkým tonikem.

Recept na tento osvěžující nealkoholický koktejl je velmi jednoduchý. Potřebovat budete Schweppes Indian Tonic, který je nyní k dostání také v plechovce, zmíněnou maracuju, dvě jahody, polovinu kiwi a led. Abyste si Passion smash vychutnali opravdu stylově, připravte si jej do takzvané „highball“ sklenice na koktejly. A jak na jeho přípravu?

Postup:

Nejprve si omyjte jahody, oloupejte kiwi a obojí rozkrájejte na menší plátky. Od každého ovoce si jeden schovejte na ozdobení. Poté rozpulte maracuju a vnitřek vydlabejte do připravené sklenice. Přidejte nakrájené jahody a kiwi. Následně do sklenice vložte led a dolijte tonikem. A na závěr ozdobte drink připravenými plátky jahody a kiwi.

Koupí ovocného vína můžete pomoci

Tříletá Emminka prodělala pár týdnů po narození herpetickou meningoencefalitidu (zánětlivé onemocnění mozku), která jí způsobila těžké postižení. V rámci sbírky na Z nesnáze její maminka vybírá peníze na auto, které nezbytně potřebují k dojíždění na celkem 12 rehabilitací a specializovaných ambulancí. Česká značka Rybízák se rozhodla podpořit těžký osud malé Emminky a její rodiny, a z každé prodané lahve dvou bestsellerových vín Rybízáku a Jahoďáku věnuje 30 korun do právě probíhající sbírky. Lahve doplní speciální etikety k této příležitosti. Přispět můžete nákupem oblíbeného ovocného vína od 5. do 19. září 2021.

Menu jako překvapení

S příchodem podzimu mají v restauraci Nota Bene novou akci. Šéfkuchaři zvou ke „svému“ stolu na famózní sushi. Kdo ho má rád, ať si píše – akce se uskuteční v polovině září. Večer plný gastronomických emocí stojí rozhodně za to. Přidanou hodnotou je BIO kvalita, kterou doprovází technologicky dokonalý postup. Hosté se mohou také těšit na báječnou vinnou nabídku. Sushi od povolaných v českém podání je gastronomickou událostí, která se loučí s létem a vítá podzim. Následovat budou další tematické večery, ale samotné menu je vždy překvapním na místě.

A nezapomeňte – počet míst je omezený, takže je nutná rezervace.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty