Komerční sdělení

Kam za pivem? Poradí létající sládek

Kam za pivem? Kdo ví, ať poradí! A kdo neví, ten se koukne na pivomapu létajícího sládka Aleše Dvořáka. O pivu toho totiž asi ví víc, než většina. A hlavně - českou minipivovarskou scénu má pěkně zmapovanou. Jako létající sládek národního pivovaru Budějovický Budvar to má totiž tak trochu v popisu práce.

Aleš o své práci říká, že je nejlepší na světě. „Cestuji, tedy přeneseně létám po minipivovarech a ochutnávám různá piva, zajímám se o postupy vaření a objevuji novinky, které se kolem piva dějí. Se sládky z minipivovarů pak taky občas společně vaříme. Jsem takový propagátor piva a pivovaru. Buduji dobré vztahy.“

Budvar spolupracuje s minipivovary již mnoho let a Aleš je toho nedílnou součástí už od samého začátku. Má tak nejen českou, ale i zahraniční scénu zmapovanou jako nikdo jiný. Navíc je sám domovařičem, letitým pivovarníkem, degustátorem na světových pivních soutěžích a obecně nadšencem do piva všech stylů. I tak ale stále mluví o pivu s láskou a neuvěřitelnou pokorou. „Jsme národní pivovar a je naším posláním pečovat o tradici českého pivovarnictví. A také ho posouvat kupředu, objevovat nové cesty. A jsou to právě minipivovary, kdo udává trendy. A my bychom chtěli být u toho.“ vysvětluje.

Když tedy vznikla v Budvaru myšlenka rozšířit spolupráci zase o něco dál a dát spotřebitelům dobré tipy na super české pivovary, Aleš byl jasná volba. A tak vznikla mapa minipivovarů. Těch, které Aleš osobně navštívil a které může s čistým svědomím doporučit. Zastavte se i vy na svých cestách v některém z doporučovaných českých minipivovarů a objevte rozmanitost dnešního pivovarského světa. Pivo totiž už dávno není jenom ležák.

Pivomapa létajícího sládka Aleše Dvořáka je umístěna ZDE!

Autor článku

Komerční sdělení

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty