zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosový likér
Autor: Smoothcooking.cz Kokosový likér

Kokosový likér

Hodnoceno: 9x
S jedlými dárky nikdy nešlápnete vedle, za to vám ručíme. :) Další ze série parádních likérů je tu! :)
do 1 hodiny
1,5 l porce

reklama

Suroviny (1,5 l porce)

Postup

  1. Nejprve si opražte kokos dozlatova. Poté zahřejte smetanu, tak aby prošla varem a ihned vypněte. Do smetany přesypte pražený kokos a dejte do lednice chladit přes noc.
  2. Vychladlou směs lehce zahřejte na plotýnce, jen tak, aby se uvolnila chuť a vypněte plotýnku. Do směsi přidejte rum a důkladně promíchejte.
  3. Vezměte si mísu, do mísy vložte cedník a do cedníku vložte plátýnko. Poslouží i  utěrka. Směs postupně ceďte přes plátýnko. Asi to nepůjde samo a tak je zapotřebí zapojit naše ruce a likér z plátýnka ždímáním vymačkat. Cedník tam je proto, kdyby se náhodou plátýnko roztrhlo, tak aby celá práce nepřišla vniveč.
  4. Do směsi přidejte semínka z vanilkového lusku a kondenzované mléko. Promíchejte a přelijte do uzavíratelné nádoby. Ještě teplé lahve otočte víčkem dolů a nechte vychladnout. Likér uchovávejte v lednici. 
  5. Na sklenici stačí nalepit štítek s název, přes víčko převázat kousek plátýnka a jedlý dárek je na světě.
  6. Pražený vymačkaný kokos nevyhazujte a rovnou z něj upečte nějaký koláč. Já ho přidala do banánového koláčku.

reklama

Smooth & cooking
Kateřina Kuranova

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. 

Související témata: likér , jedlý dárek , Nápoje