zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tak trochu jiná ledová káva
Tak trochu jiná ledová káva

Hit letošního léta: Tak trochu jiná ledová káva

Pokud patříte mezi ty, kteří se ani v parném létě neobejdou bez kávy, máme pro vás tip, jak skloubit své potěšení a zároveň se příjemně osvěžit. Řešením je ledová káva!
klaram , 26.06.2017

reklama

Klasická příprava, kdy se do sklenice nalije horké espresso, zalije se studeným mlékem a přidají se kostky ledu, je sice také osvěžující, ale pro skutečné milovníky dobré kávy je v tomto nápoji dosti nabytečná voda z ledových kostek, která nápoj zbytečně ředí.

A přitom existuje jednoduchý způsob, jak se tomu vyhnout. Připravte si zmrazené kostky kávy, které pak stačí zalít teplým mlékem a můžete si vychutnat plnou chuť ledového macchiata.

Základem je samozřejmě kvalitní a silná káva, ideálně překapávaná nebo z frenchpressu. Pokud kávu sladíte, oslaďte ji ještě před zmrazením.

Tak trochu jiná ledová káva 2 Foto:

Do vysoké sklenice dejte kostky zmrazené kávy. Můžete přidat trochu oblíbeného likéru, například Baileys nebo Kahlua. Sklenici zalijte vlažným nebo teplým mlékem, aby se káva začala rychleji rozpouštět. Použijte klasické plnotučné mléko nebo mléko mandlové. Pokud je na vás výsledný nápoj příliš silný, můžete podle chuti přihodit pár kostek ledu.

Tak trochu jiná ledová káva 3 Foto:

Připravila Klára Michalová

reklama

Související témata: káva , ledová káva

reklama

Přečtěte si také