zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Fresh Festival v Praze se blíží
Fresh Festival v Praze se blíží

FRESH Festival v Praze startuje už v sobotu!

Čtyři špičkové šéfkuchaře představí v Praze FRESH Festival. Velká kulinářské show, která se odehraje o víkendu 6. a 7. června v Letenských sadech, se zúčastní Šéf Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág Marcel Ihnačák, vyhlášený šéfkuchař Jiří Štift a držitel michelinské hvězdy Roman Paulus.
klaram , 02.06.2015

reklama

Všichni předvedou skvělou kuchařskou show na hlavním pódiu a někteří z nich povedou také kulinářský workshop, při kterém budou učit vařit návštěvníky FRESH Festivalu. Zdeněk Pohlreich se představí v sobotu 6. června, Ihnačák, Štift a Paulus pak v neděli 7. června.

Šéfkuchaři se shodují, že vystupování před lidmi na podobných akcích je milým zpestřením jejich práce a že je jim popularita většinou příjemná. „Vaření jako koníček se stalo velmi oblíbenou aktivitou a je to dobře. Jen málo co nás spojuje tak jako dobré jídlo. Loni jsem byl na festivalu v Pardubicích, který měl skvělou atmosféru, a letos jsem vařil na FRESH Festivalu v Plzni, a teď se těším, že si to samé zopakuji v Praze. Při mojí cooking show chci vařit z lokálních surovin,“ říká Jiří Štift.

Fresh Festival v Praze se blíží  Foto:

Jeho slovenský kolega Marcel Ihnačák, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, si přeje, aby se návštěvníci FRESH Festivalu dobře bavili. Kdo od něj jídlo ochutná, může se chlubit, že jedl od kuchaře Jaromíra Jágra. Ihnačák totiž vařil na hokejovém mistrovství světa v Bratislavě pro národní týmy Slovenska, Česka a Švédska. „Mám velmi blízky vztah k hokeji od doby, kdy jsem ho sám hrával. Vím, že hokejisté potřebují velké porce kvalitní stravy, a to ode mě taky dostali. Jágrovi zachutnala moje domácí majonéza, tak jsem mu jí rád ručně připravoval,“ vzpomíná na období před čtyřmi lety.

Fresh Festival v Praze se blíží 3 Foto:

Zdeněk Pohlreich je tváří FRESH Festivalu (od roku 2011 v Plzni pod názvem Apetit Festival). „Akce má dobrou atmosféru, na pořadatele je spolehnutí a je to takové demokratičtější než ostatní festivaly. Na pódiu je skvěle vybavená kuchyň, moderátor je v pohodě a mám to blízko,“ říká se svým typickým humorem. A jaká lákadla má připravena pro návštěvníky FRESH Festivalu letos? „Přijedu osobně,“ neváhá s jednoznačnou odpovědí.

Součástí festivalu je také soutěž o titul Restaurace FRESH Festivalu Praha roku 2015, které se zúčastní 20 pečlivě vybraných TOP restaurací. V každé z nich mohou hosté v době konání FRESH Festivalu ochutnat tříchodové degustační menu za velice příznivou cenu. A šéfkuchaři si při tvorbě letošní nabídky dali opravdu záležet:

Jako předkrm si můžete dát třeba jelení carpaccio s vlašskými ořechy, brusinkami, rukolou, hoblinami sýra Asiago a zálivkou z jablečného octa, dijonské hořčice, vína Chardonnay a citronu v restauraci U Emy Destinnové. Milovníky burgerů zcela jistě nadchne Burger Bar & Bowling, který mimo jiné připraví Chippotle burger, což je grilovaná mletá hovězí plec s uzenými sušenými papričkami jalapeňo, slaninou, holandským čedarem, rajčetem, listovým salátem a chippotle majonézou v domácí bulce sypané sezamem. V restauraci Kulaťák si návštěvníci pochutnají na konfitovaném telecím krku s hráškovým pyré, restovanou jarní zeleninou a slaninovou pěnou. A pro milovníky netradiční kuchyně připraví například restaurace Letem světem šneky po burgundsku na bramborovém pyré s petrželovou natí, lístky rukoly a domácí máslovou brioškou. A samozřejmě nebudou chybět sladké tečky na konec – dezerty. Výzvou, která nenechá vaše chuťové buňky v klidu, je například pampeliškové tiramisu s kakaovou hlínou restaurace Il Giardino Restaurant – NH Prague hotel.

Fresh Festival v Praze se blíží 4 Foto:

O držiteli titulů Restaurace FRESH Festivalu Praha roku 2015 rozhodnou sami návštěvníci kulinářského festivalu. Pomocí kuponu u vstupenky budou moci hlasovat pro svého favorita. Mezisoučty výsledků budou vyhlášeny každý festivalový den a zároveň budou vylosovány výherní kupony. Ve hře jsou ceny za 22 tisíc korun.

Fresh Festival v Praze se blíží 6 Foto:

Na FRESH Festivalu se budou prezentovat také vynikající a netradiční nesoutěžní restaurace. Návštěvníci na vlastní chuťové buňky poznají extrémní catering šéfkuchaře Petra Koukolíčka, který nabídne pokrmy: filet z krajty královské na špízku v teriyaki marinádě s batátovým pyré, krokodýlí medailonky v zelené kari pastě s pšeničnými nudlemi, pórkem, mrkví a nakládanou ředkví, pomalu pečenou kýtu ze zebry v africkém chlebu se zelným salátem se sezamovým olejem, červenou paprikou a květinami nebo žabí stehýnka v tempuře z medvědího česneku na okurkovém salátu se zakysanou smetanou s červenou řepou. Petr Koukolíček si na festivalu otevře také molekulární restauraci, kde bude podávat oblíbené koktejly, které však nejsou vůbec tekuté.

Nejen na menu inspirované chilli pozve návštěvníky do pop-up restaurace UKOKO food blogerka roku a autorka kulinářských pořadů na internetové televizi Stream Veronika KOKO Kokešová. Všechny, kdo si chtěli v životě zkusit sníst švába, pak potěší Petr Ocknecht v restauraci Šach Mat, kde bude podávat cvrčka banánového na másle s pečivem, moučného brouka zophobase na čerstvém chilli, česneku a hrubozrnné soli, duo švábů na kuskusu nebo štíra na rukole.

Fresh Festival v Praze se blíží 5 Foto:

A perlička na závěr pro odvážné: Přijďte si zasoutěžit do Fresh stanu se Zdeňkem Pohlreichem v krájení mrkve! Ten kdo pokoří nejlepší čas nebo dokonce překoná samotného Šéfa, získá poukaz na večeři pro 2 osoby ve Zdeňkově vyhlášené japonské restauraci YAMATO. A další dva v pořadí obdrží novou Zdeňkovu kuchařku Grilování!

V Praze se FRESH Festival bude konat v Letenských sadech v sobotu 6. června od 10 do 21 hodin a v neděli 7. června od 10.30 do 18 hodin. Vstupné na každý den je 100 korun.

Více informací a podrobný program najdete na www.freshfestival.cz

Připravila Klára Michalová

S Gondíky na pódiu

S Klárou v kuchyni #21: Fresh Festival v Plzni

reklama

Související témata: Rozpal to, šéfe! , šéfe! , Rozpal to

reklama

Přečtěte si také