zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí perníčky
Autor: Smoothcooking.cz Domácí perníčky

Domácí perníčky

Hodnoceno: 8x
Máte osvědčený recept na perníčky? Pokud ne, určitě se vám nějaký bude hodit – jen málo rodin si totiž umí představit Vánoce bez perníčků. :)
do 30 minut

reklama

Suroviny

Poleva:

Postup

  1. Mouku a cukr nasypte na vál, přidejte koření, med, kypřicí prášek, vejce a tuk.
  2. Vypracujte hladké tuhé těsto a dejte uležet, aby dostatečně ztuhlo.
  3. Těsto prohněťte a vyválejte na 2 milimetry tenký plát. Pomocí svých nejoblíbenějších vykrajovátek z něj vykrájejte perníčky.
  4. Pečte je na plechu vyloženém pečicím papírem při 180 °C zhruba 10–12 minut.
  5. Perníčky po vychladnutí zdobte polevou: utřete bílek s cukrem a po kapkách přidávejte citronovou šťávu tak, abyste získali lesklou a polotuhou hmotu.

reklama

Smooth & cooking
Kateřina Kuranova

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. 

Související témata: Sladké , Česká kuchyně