zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Borůvkový koláč s vanilkovým pudinkem
Autor: FTV Prima / Tomáš Svoboda Borůvkový koláč s vanilkovým pudinkem

Borůvkový koláč s pudinkovým krémem

Hodnoceno: 1x
V poslední epizodě pořadu Pečeme podle hvězd připravil kuchař Martin Kincl jednoduchý koláč s pudinkovým krémem a čerstvými borůvkami. Vyzkoušejte ho i vy, příprava je rychlá a snadná a výsledek velmi uspokojivý!
do 1 hodiny
8 porcí

Novou kulinární show sledujte každou neděli v 16.10 na Primě! Všechny recepty a bonusové materiály z pořadu Pečeme podle hvězd najdete ve speciálu:

reklama

Suroviny (8 porcí)

Postup

  1. Smíchejte smetanu, 70 g cukru a vejce. Dále smíchejte mouku, kypřicí prášek a kakao. Tuto suchou a mokrou směs smíchejte dohromady, důkladně promíchejte a nalijte do formy o průměru 22 cm. Pečte v rozpálené troubě na 160 °C cca na 30 minut.
  2. Po dobu pečení korpusu připravte máslový pudink. Pudinkový prášek smíchejte se studeným mlékem a cukrem a přiveďte k varu. Jakmile směs zhoustne, odstavte z plotny a vmíchejte rum, máslo a důkladně promíchejte.
  3. Po upečení nechte korpus cca 5 min vychladnout a pokryjte ho vrstvou ještě teplého pudinku, který ozdobte borůvkami. Nechte vychladnout nejlépe do druhého dne.

Borůvkový koláč s vanilkovým pudinkem  Foto: Borůvkový koláč s vanilkovým pudinkem; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který můžete sledovat každou neděli od 16.10 na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na Primě PLAY.

V poslední epizodě například odhalíte rodinné poklady z domácí kuchařky Matěje Rupperta a jeho otce Karla Rupperta. S diváky se podělili o recept na králíka v majonézové marinádě a borůvkový koláč s vanilkovou zmrzlinou.

Pečeme podle hvězd - 12.díl Foto: Pečeme podle hvězd – 12.díl; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

reklama