Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem  Foto:
Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem
Foto: Kublanka.cz

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem ocení nejen mliovníci italské kuchyně. S jemnou ricottou skvěle kontrastuje kyselá citronová šťáva.

Suroviny
čerstvý špenát 300 g
ricotta 250 g
česnek 1 stroužek
vejce 3 ks
nastrouhaný parmazán 180 g
citron 1 ks
rukola
sůl
Postup
1

Ve velkém hrnci přiveďte k varu větší množství vody. Jakmile voda začne vřít, vhoďte listy špenátu a 1–2 minuty je nechte povařit. Poté je ihned sceďte a propláchněte studenou vodou. Prsty ze špenátu vymačkejte maximum tekutiny a nasekejte ho najemno.

2

Nasekaný špenát dejte spolu s ricottou, česnekem, parmazánem, moukou, vejci a špetkou muškátového oříšku do mísy a vše důkladně promíchejte vidličkou. Podle chuti dosolte a opepřete a znovu promíchejte. S pomocí navlhčených rukou vytvarujte kuličky velikosti vlašských ořechů a vyskládejte je na pomoučený vál. Vše dejte na minimálně 30 minut vychladit do lednice.

3

Mezitím ve větší misce vyšlehejte 6 lžic olivového oleje se šťávou a nastrouhanou kůrou (pouze žlutá část) z jednoho citronu.

4

Gnocchi vařte ve velkém množství osolené vody. Jakmile gnocchi vyplavou na hladinu (cca 6 minut), tak je nechte vařit ještě jednu minutu a teprve poté je děrovanou naběračkou přendejte do citronové omáčky. Ihned podávejte s rukolou a posypané nastrouhaným parmazánem.

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem Foto:

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem 3 Foto:

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem 3, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama