zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pečená cibule

Pečená cibule s kokosovým mlékem je lahůdka, na kterou jen tak nezapomenete. Zkuste recept podle Zdeňka Pohlreicha.

Zdeněk Pohlreich , 25.11.2016
do 1,5 hodiny
2 porce

reklama

reklama

Postup

  1. V rendlíku ohřejeme asi 2 dl kokosového mléka, 2 dl smetany a kapku kravského mléka. Omáčka se bude pomalu redukovat do husta.
  2. V pánvi rozehřejeme olivový olej a orestujeme na něm celé hlavičky cibule, ochutíme solí, pepřem a ze všech stran je trochu opečeme. Mezitím do pekáče nasypeme asi centimetrovou vrstvu soli, přidáme k ní pár snítek tymiánu a půl paličky česneku. Opečenou cibuli do soli posadíme a dáme do trouby rozehřáté na 180 °C a asi 20 minut pečeme do změknutí.
  3. Do dalšího rendlíku nasypeme rozinky, zalijeme naběračkou kokosové mléčné směsi a necháme pomalu vařit. Máme čas na to, abychom oloupali mango a nakrájeli ho na kostičky, které přidáme k rozinkám. Jakmile směs zhoustne, kápneme do ní trochu citronové šťávy a vypneme.
  4. Jestliže vám zbylo trochu cibule, rozehřejte v pánvi kousek másla, kolečka cibule orestujte a ochuťte špetkou kurkumy. Získáte tak další vrstvu chuti.
  5. Cibuli po upečení vyndáme z pekáče, otřeme přebytek soli a podélně rozřízneme na půl.
  6. Svařené mléko dochutíme špetkou kajenského pepře.
  7. A servírujeme. Na dno talíře nalijeme mléčný krém, na něj dáme rozinky s mangem, položíme půlky cibulek a kolem ozdobíme orestovanými kousky cibulky s kurkumou. Majstrštyk!

reklama

Pečená cibule s kokosovým mlékem je lahůdka, na kterou jen tak nezapomenete. Zkuste recept podle Zdeňka Pohlreicha.

Sledujte celou epizodu

reklama

Související témata: Teď vaří šéf! , Malá jídla

reklama