zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jarní číslo časopisu Prima FRESH
Autor: archiv Prima FRESH Jarní číslo časopisu Prima FRESH

Užijte si krásné jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jarní číslo časopisu Prima FRESH plné nových, svěžích receptů, které je radost vařit, najdete v prodeji již od 8. března.
klaram , 06.03.2017

reklama

Letošní zima byla pořádně tuhá a o to víc se asi všichni těšíme, až se příroda probudí a převlékne do zeleného… I proto jsme pro vás připravili zelené jarní menu plné bylinek a prvních poslů jara, jako jsou chřest, špenát nebo hrášek. A vše jsme doplnili šťavnatými citrusy, které jsou právě teď v nejlepší kondici.

Nemohli jsme opomenout ani skutečné svátky jara – Velikonoce. Probádali jsme velikonoční zvyky ve všech koutech světa a našli jsme báječné moučníky z kynutého těsta, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Zkuste letos malou obměnu a k tradičnímu mazanci přidejte na slavnostní stůl něco nového. A určitě si přečtěte i zajímavý článek, který vás provede zákoutími přípravy kynutého těsta.

Jarní číslo čaopisu Prima FRESH  Foto:

K Velikonocům patří i velká otázka – co s vykoledovanými vejci natvrdo? Pokud se vám doma sejde koleda od více dětí, víte, o čem mluvím. Loni jsem takto zpracovávala asi 60 vajec, a zatímco výše cholesterolu v krvi rostla, chuťové buňky se radovaly… Z vajec se dají totiž vykouzlit skutečné lahůdky a ty nejlepší najdete právě na stránkách tohoto časopisu.

časopis Prima FRESH jaro 2017 Foto:

Jakmile se venku začne oteplovat, úměrně tomu se snižuje ochota trávit dlouhé hodiny v kuchyni a táhne nás to ven. Od dlouze dušených mas se posouváme k rychlejším receptům a těm bez nejmenších pochyb vládnou těstoviny! Připravili jsme zajímavé recepty, které s velkou dávkou originality rozšíří váš „pasta“ repertoár. Je to skoro k nevíře, ale téma špagety a spol. se dá rozvíjet snad donekonečna :)

Ještě mi dovolte vypíchnout jednu moji osobní radost. V tomto čísle najdete několik receptů z nové kuchařky mého snad nejoblíbenějšího kuchaře – Yotama Ottolenghiho. Kniha Jeruzalém nabízí nádherná jídla plná voňavého koření, mnoha druhů zeleniny i masa a spojuje vlivy blízkovýchodních kuchyní s moderním švihem, který právě teď hýbe Británií, kde Yotam žije a provozuje své restaurace.

A na závěr vás snad potěším jednou zprávou přímo z redakce… Na webu prima-fresh.cz jsme spustili zcela novou sekci Videorecepty, v které najdete téměř 1500 receptů z pořadů FTV Prima s oblíbenými kuchaři. Pokud vás v televizi zaujal nějaký recept od Šéfa, Karolíny nebo ze seriálu Ohnivý kuře, najdete ho právě zde.

Jaro se blíží a za chvíli se překotně rozdivočí, vše se zazelená a vzduch začne krásně vonět…

A já vám přeji, aby to stejně krásně vonělo i ve vaší kuchyni. Snad bude příčinou té lákavé vůně i nějaký z našich nových 70 receptů :)

Vařte s chutí a užijte si jaro!

Klára - podpis Foto: Vaše Klára Michalová

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte si roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a doručení časopisu přímo do schránky. Více informací najdete zde:

Předplatné Prima FRESH podzim 2021

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a hodnotný dárek k tomu

Uložit

reklama

Související témata: jarní recepty , časopis Prima Fresh , Prima Fresh , časopisy

reklama

Přečtěte si také