zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tartaletky s čokoládou a pistáciemi
Autor: Cooking with Šůša / Kitchen Aid Tartaletky s čokoládou a pistáciemi

Tartaletky s čokoládou a pistáciemi

Hodnoceno: 0x
Tartaletky jsou křehké košíčky, které voní po mandlích. Připravit je můžete v jakékoliv velikosti, ke kávě se samozřejmě hodí menší, které doplní zážitek z lahodného nápoje.
do 30 minut
8 ks porcí

Další originální recepty z hříšně dobré čokolády najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Pestré chuti podzimu s Prima FRESH  Foto:

Vychutnejte si pestré chutě podzimu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Podzimní číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti již od 14. září a opět v něm nechybí spousta originálních receptů, s kterými si užijete podzim plný chutí, vůní...

reklama

Suroviny (8 ks porcí)

Těsto:

Postup

  1. Do food processoru nebo mixéru nasypte všechny suroviny na těsto a nechte je rozmixovat na hladkou hmotu. Pokud by bylo těsto moc drobivé, přidejte ještě trochu vody. Hotové těsto vtlačte pomocí rukou do formiček na tartaletky a dno propíchejte na několika místech vidličkou.
  2. Takto připravené tartaletky pečte v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 15 minut. Upečené tartaletky nechte vychladnout a připravte si náplň.
  3. Smetanu vlijte do hrnce, přidejte na kostičky nalámanou čokoládu, stáhněte plamen a za stálého míchání metličkou vyšlehejte hladký krém.
  4. Vychladlé tartaletky vyklopte z formiček a naplňte je krémem. Vršek tartaletek posypte nasekanými pistáciemi a nechte je na hodinu ztuhnout v lednici.

Tartaletky s čokoládou a pistáciemi  Foto: Tartaletky s čokoládou a pistáciemi; foto: Cooking with Šůša / Kitchen Aid

reklama