zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zázvorová limonáda s citronem a mátou
Autor: Denis Henry foodblog Zázvorová limonáda s citronem a mátou

Zázvorová limonáda s citronem a mátou

Hodnoceno: 1x
Léto si žádá domácí limonády. Výhodou je, že zázvorový sirup vydrží v chladničce i několik dní, a nemusí se tak dělat pořád dokola. Když dorazí návštěva, je to otázka jen pár okamžiků a máte připravený exkluzivní drink.
do 30 minut
12–16 porcí

Recept

Okurková limonáda Foto:

Okurková limonáda

Dnešní recept je zaručeně domácí, velmi jednoduchý, a až si ho připravíte, "okurkovou" si jistě zamilujete.

reklama

Suroviny (12–16 porcí)

Postup

  1. Na zázvorový sirup v hrnci svařte vodu společně s cukrem a nastrouhaným čerstvým zázvorem. Vařte 3 minuty, ihned přeceďte.
  2. Přidejte šťávu ze 2 citronů a nechte zcela vychladnout – buď v chladničce, nebo pro urychlení můžete použít misku s ledem.
  3. Při podávání dejte do vysoké skleničky pár kostek ledu, přidejte 40 ml zázvorového sirupu (jednoho „panáka“), pár lístků máty, 2 kolečka citronu a vše dolijte sodou.

Denis Henry foodblog Foto:

Denis Henry aneb Kulinární cesta za velkým snem

Denis Henry je foodbloger, který píše a provozuje Ondřej Mikoláš, jehož snem je vydat vlastní kuchařku. I to je jeden z důvodů, proč také vznikl tento blog.

Na blogu DenisHenry.cz se snaží dělat recepty tak, jak si myslí, že by mohly být nejlepší, a zároveň se snaží zachovat jejich originalitu. Líbí se mu jídla s příběhem, čehož si můžete všimnout i v některých receptech, jako je například Milánské rizoto, Caesar salát nebo Tarte Tatin.

reklama