zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zadělávané kuře s květákem, strouhankovými knedlíčky a širokými nudlemi
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Zadělávané kuře se stouhankovými knedlíčky a květákem

Zadělávané kuře s květákem, strouhankovými knedlíčky a širokými nudlemi

Hodnoceno: 0x
Karolína, domácí kuchařka, představila ve své kulinární show recept na zadělávané kuře. Je to taková jednodušší verze klasického kaldounu, rychlejší na přípravu a s výsledkem, který bude chutnat i dětem.
do 1 hodiny
4–6 porce

Sledujte novou kulinární show Karolína, domácí kuchařka, každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. Květák rozebereme na růžičky, dáme do hrnce, zalijeme horkou vodou tak aby byl ponořený, trošku osolíme a vaříme cca 5 minut, pak vypneme.
  2. Na oleji zesklovatíme nadrobno nakrájenou cibulku, na ní pak opečeme naporcované kuře, osolíme, trošku podlijeme vývarem z květáku a dusíme 3/4 hodiny na mírném plameni. Pak kuře vyndáme na teplé místo, vydušenou šťávu zaprášíme 1 lžící mouky, rozmícháme a minutku provaříme. V tuto chvíli můžeme z omáčky procedit cibulku, pokud ji tam nemáme rádi.
  3. Potom slijeme vodu z květáku, květák dáme do omáčky, vrátíme tam i maso, přidáme trošku muškátového oříšku a společně dodusíme cca 3 minuty.
  4. Strouhankové knedlíčky se k tomu hezky chuťově hodí, ale nemusí jich být moc – není to příloha, tou jsou až široké nudle. Rozmícháme si vajíčko se špetkou soli a vmícháváme do něj strouhanku tak dlouho, dokud nevznikne těstíčko, se kterým půjde dobře pracovat. Vyválíme z něj kouličky o velikosti většího vlašského ořechu. Vaříme v osolené vodě, stačí 8 minut. Uvařené knedlíčky dáme do omáčky ke květáku.
  5. Jako přílohu uvaříme normální široké nudle.

Zadělávané kuře s květákem, strouhankovými knedlíčky a širokými nudlemi Foto: Hermína / Prima

Zadělávané kuře s květákem, strouhankovými knedlíčky a širokými nudlemi. Foto: Hermína / Prima

S Klárou v kuchyni - portrét 1

S Klárou v kuchyni aneb tipy z redakce:

Kaldoun je už od dětství mé zamilované jídlo. Máma mi ho na mé přání dělá každoročně k narozeninám. V naší rodinné verzi je výhradně z kachních žaludků, které mají opravdu výjimečně dobré maso. Na rozdíl od Karolíny u nás do omáčky patří i smetana a nasekaná hladkolistá petržel, která nesmí chybět ani ve strouhankových knedlíčcích, které připravujeme podle "Sandtnerky". Nezbytný je květák a nudle jako příloha. I když někdy nudle vynechám a jím omáčku jen s květákem a knedlíčky jako takovou hustou polévku :)

Karolínin recept je sympaticky jednoduchý, ale já bych přece jen přidala trošku smetany, aby omáčka byla jemná a krémová a z kuřete bych sundala kůži, která stejně nedosahuje mých parametrů opečení. Možná bych i z kuřete rovnou maso obrala a natrhala na kusy přímo do omáčky.

reklama

Sledujte celou epizodu