návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

VIDEO: Rajčatový salát s čerstvým lososem a lístky bazalky

do 30 minut
Svěží rajčatový salát s čerstvým lososem a lístky bazalky září barvami.
Spouštím video za 5s.
Saláty obecně k létu patří. Tento ze syrového lososa je osvěžující už na pohled. Doslova hraje barvami. A co teprve jeho chuť. Je úžasný a přitom tak jednoduchý na přípravu. Autor receptu ve VIDEO návodu výše, šéfkuchař Radek David slibuje: „Nepotřebujete moc ingrediencí, zvládne ho každý."
Reklama

Ještě jedna zajímavost k tomuto jednoduchému salátu: Syrový losos se v receptu zpracovává stejně jako u tradičního předkrmu v Chile či v Mexiku zvaného ceviche (seviš). Syrové ryby se při přípravě nechají i několik hodin marinovat v citrusové šťávě (octě). Že je maso hotové k podávání, poznáme na změně barvy – na povrchu maso zbělá, jako bychom ho vařili.

Reklama

Postup

  1. Začneme rajčatovým salátem. Na větší kusy rozkrájíme rajčata, ideálně více druhů. K nim si pokrájíme na nudličky čerstvou bazalku.
  2. Rajčata s bazalkou v míse promícháme s olivovým olejem a solí podle chuti.
  3. Nyní si ze syrového filetu lososa zbaveného kostí a kůže nakrájíme menší kostky, které vložíme do mísy.
  4. Kostky z lososa zalijeme šťávou z jednoho většího citronu, společně promícháme a necháme cca 10 minut marinovat.
  5. Nyní servírujeme kostky marinovaného čerstvého lososa na rajčatový salát, dozdobíme lístky čerstvé bazalky a ještě zakápneme zelenkavým bazalkovým olejem.
Reklama
Svěží rajčatový salát s čerstvým lososem a lístky bazalky září barvami.
Autor: Zuzana Schneidewind Svěží rajčatový salát s čerstvým lososem a lístky bazalky září barvami.

 

Pusťte si na VIDEU níže náš rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Rozhovor: David Radek, šéfkuchař restaurace Babiččina zahrada
Rozhovor: David Radek, šéfkuchař restaurace Babiččina zahrada

Uložit

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama