zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sýrové sůloví
Autor: Smoothcooking.cz Sýrové sůloví

Sýrové sůloví

Hodnoceno: 3x
Už jste se přejedli sladkého a nechcete cukroví vidět do příštích Vánoc? I tak by se vám mohl hodit recept na jednu chuťovku podobného druhu, takzvané sůloví!
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Nejprve si nastrouhejte sýr, vložte do mísy, přidejte máslo, mouku a žloutky a uhněťte.
  2. Poté vložte minimálně na 30 minut do lednice, nejlépe přes noc.
  3. Poté si ukrojte kousek, rozválejte cca 3 mm tlustou placku a vykrájejte požadované tvary. Těsto je heboučké a krásně se s ním pracuje.
  4. Vykrojené tvary klaďte na plech, potřete bílkem a posypte kořením nebo bylinkami, například kmín, sušené bylinky, uzenou papriku, uzenou sůl nebo třeba sušená rajčata.
  5. Pečte na 170 °C cca 8 minut dozlatova.

reklama

Smooth & cooking
Kateřina Kuranova

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce.