zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sušenky s makadamovými ořechy
Autor: Pěkně vypečený blog Sušenky s makadamovými ořechy

Sušenky s makadamovými ořechy

Hodnoceno: 0x
Makadamové oříšky jsou do sušenek to pravé. Když ještě přidáte bílou čokoládu, rozhodně nezůstane jen u jedné sušenky! ;)
do 30 minut
45 ks porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170 °C a přichystejte si plechy vyložené pečicím papírem.
  2. Za pomoci kuchyňského robota vyšlehejte máslo s vanilkovým a třtinovým cukrem. Trvá to přibližně 5 minut, dokud nevznikne krémová konzistence.
  3. Pak přidejte vejce, lžičku aroma a společně prošlehejte. Oba druhy mouky smíchejte s práškem do pečiva, solí a ručně přimíchejte k máslové směsi.
  4. Přidejte čokoládu a ořechy. Z těsta tvořte kuličky, které pak prsty vytvarujte do velikosti mince silné přibližně 0,5 cm. V dostatečné vzdálenosti vyskládejte na plech a pečte 12 minut nebo dozlatova.

Sušenky s makadamovými ořechy 2 Foto:

Sušenky s makadamovými ořechy 3 Foto: Sušenky s makadamovými ořechy; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama

Související témata: makadamové ořechy , sušenky , bílá čokoláda , Sladké