zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špenátový quiche se šunkou a vejci
Autor: Quiche a koláče Špenátový quiche se šunkou a vejci

Špenátový quiche se šunkou a vejci

Hodnoceno: 2x
Díky listovému těstu nedá quiche moc práce. K tomu se výborně hodí pikantní mrkvový salát se zálivkou z olivového oleje a s čerstvou chilli papričkou.
do 1,5 hodiny
1 koláč porce

Další recepty na slané koláče najdete zde:

Článek

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:

23 báječných receptů na quiche a slané koláče

Původem francouzské slané koláče jsou oblíbené nejen ve své domovině. Ideální jídlo na večírek, dětské párty nebo na piknik má mnoho variant, s kterými se dá úspěšně...

reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C. Formu vytřete máslem. Listové těsto nechte povolit. Na pracovní ploše poprášené moukou ho lehce rozválejte a plátem vyložte formu. Do dalšího použití ji dejte do chladna.
  2. Přeberte špenát, očistěte a důkladně propláchněte. Mokrý špenát dejte do hrnce, zahřejte a při míchání nechte změknout. Pak špenát přendejte do síta a nechte okapat. Na pánvi bez tuku opražte plátky šunky a nechte vychladnout.
  3. Tvaroh smíchejte s krupicí a 2 vejci. Oloupejte česnek a prolisujte, vmíchejte do tvarohu. Opláchněte a osušte majoránku, otrhejte lístky a rovněž přimíchejte.
  4. Změklý špenát dobře vymačkejte, nasekejte a spojte tvarohem. Směs dochuťte solí a pepřem.
  5. Těsto posypejte strouhankou, navrch položte plátky šunky, přidejte tvarohovou směs a uhlaďte. Lžící vytvořte 4 důlky a opatrně do nich rozklepněte zbývající vejce.
  6. Pečte na prostředním stupni přibližně 45 minut. Pokud by povrch rychle hnědnul, quiche zakryjte alobalem.

PRIMA TIP: POKUD NAHRADÍTE 4 CELÁ VEJCE 20 KŘEPELČÍMI, NAPROSTO SVÉ HOSTY OHROMÍTE.

Špenátový quiche se šunkou a vejci  Foto: Špenátový quiche se šunkou a vejci; foto: Quiche a koláče

Quiche a koláče Foto:

QUICHE A KOLÁČE

Svět sladkých i slaných koláčů z křupavého těsta ve francouzském stylu, přetékajících šťavnatými náplněmi, představuje skutečný gastronomický ráj. V této knížce najdete zaručené recepty od klasických po inovativní.

Elegantní quiche a spol. patří do výbavy každého zkušeného gastronoma, ale dají se snadno a lehce zvládnout, jak dokazuje tato sympatická knížka, která by neměla ve vaší knihovničce chybět.

Vydalo nakladatelství Ikar

Uložit

reklama