zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rajská omáčka s paprikovým luskem
Autor: Češka z Česka Rajská omáčka s paprikovým luskem

Rajská omáčka s paprikovým luskem

Hodnoceno: 2x
Plněné papriky v rajské omáčce jsou pro řadu z vás jistě favoritem. A co za přílohu? To záleží na momentální chuti – buď klasicky houskové knedlíky, ale také třeba rýži.
do 1 hodiny

Článek

13 receptů na klasické české omáčky Foto:

13 receptů na klasické české omáčky

Pokud bychom měli vybrat typicky české jídlo, bude to asi nějaká omáčka s knedlíkem. Není to zrovna hit zdravé výživy podle současných trendů, ale co naplat? Všichni jsme...

reklama

Postup

  1. Papriky umyjte a opatrně vyřízněte stopku a semeník, abyste jinak papriku neporušili.
  2. Do misky dejte mleté maso, najemno nakrájenou nebo nastrouhanou cibuli, vejce a koření dle uvážení. Na zahuštění nepřidávejte strouhanku nebo housku, ale rýži. S rýží opatrně, protože nabyde a mohlo by se stát, že se do lusku po uvaření nevejde a lusk praskne. Stačí jen málo, na toto množství cca "dětská hrstička".
  3. Rukama pořádně promíchejte a masovou směsí naplňte lusky. Teď nastává čas na přípravu rajské omáčky, ve které se lusky budou vařit.
  4. Rajská omáčka: V hrnci na másle lehce osmahněte cibuli a nastrouhanou mrkev. Mrkev dodá omáčce nasládlejší chuť a pomůže ji zahustit.
  5. Teď máte 2 varianty – jednodušší s rajčatovým protlakem, který do hrnce přilijete, nebo složitější, ale jen malinko, s rajčaty. Ve druhém případě do hrnce přidejte nakrájená rajčata bez slupky. Slupky se zbavte tak, že ji nařízněte do X a zalijte rajčata vroucí vodou z varné konvice. Po chvilce vodu slijte a rajčata lehce oloupejte.
  6. Nakrájená rajčata promixujte tyčovým mixérem, přidejte smetanu, koření, sůl, sladkou papriku, chilli a cukr podle chuti.
  7. Připravené paprikové lusky přidejte do omáčky, aby se vařily. Podle potřeby přilijte trochu vody a vařte, dokud maso uvnitř paprik není hotové, cca 30 min.

Rajská omáčka s paprikovým luskem 2 Foto: Rajská omáčka s paprikovým luskem; foto: Češka z Česka

Češka z Česka vaří pro Čechy, Moravu i Slezsko

Češka z Česka Foto:

Na blogu Češka z Česka, který tvoří Jana Krátká, najdete recepty na jídla, která se od nepaměti připravují v naší zemi, místní suroviny, využití bylin, české zvyky a tradice, zajímavá místa Čech, Moravy a Slezska.

Nechte si připomenout něco z naší kultury, co možná už víte, nebo nevíte, nebo jste věděli a zapomněli…

www.ceskazceska.cz

• facebook @ceskazceska.cz

• Instagram @ceskazceska_blog

reklama