zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Quinoa s pistáciemi a meruňkami
Autor: Lahodně s Ellou a přáteli Quinoa s pistáciemi a meruňkami

Quinoa s pistáciemi a meruňkami

Hodnoceno: 2x
Úžasně rychlý a snadný pokrm, který je naprosto dokonalý jako letní oběd. Tato směs s quinoou se vyznačuje velmi jemnými chutěmi. Meruňky dodávají sladkou chuť a tužší strukturu, kousky okurky se starají o čerstvost, zatímco pistácie jsou zárukou ořechové křupavosti.
do 30 minut
2–3 porce

reklama

Suroviny (2–3 porce)

Postup

  1. Quinou nasypte do hrnce, vydatně osolte a zalijte 500 ml vroucí vody. Zahřívejte k varu, snižte teplotu a nechte ji mírným varem vařit 10–15 minut nebo dokud se veškerá voda nevstřebá a quinoa nebude měkká a nadýchaná. Přesypte ji do salátové mísy a nechte vychladnout.
  2. Mezitím nakrájejte nadrobno okurku a meruňky. Citron omyjte, osušte, kůru nastrouhejte najemno, šťávu vymačkejte. Promíchejte s kmínem, octem a olejem a podle chuti osolte.
  3. Vychladlou quinou promíchejte s nakrájenou okurkou, meruňkami a s většinou pistácií. Přilijte zálivku a promíchejte. Posypte zbylými pistáciemi a podávejte s rukolou.

PRIMA TIP: Sušené meruňky se tradičně stříkají oxidem siřičitým, který je konzervuje, udržuje jejich zářivě oranžovou barvu a chrání je proti škůdcům. Před použitím je omyjte teplou vodou, čímž je oxidu siřičitého do velké míry zbavíte. Koupit můžete i meruňky nesířené, zpravidla v biokvalitě, které mají světle hnědou barvu. Čerstvé poznáte podle toho, že jsou měkké.

Lahodně s Ellou a přáteli Foto:

LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

V nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

reklama