reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pomalu pečený bůček potíraný marmeládou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Pečený bůček s marmeládovou krustou

Pomalu pečený bůček potíraný marmeládou

Hodnoceno: 0x
Dopřejte tradičnímu bůčku nový kabátek. Oblíbená šťavnatá pečínka získá nový rozměr díky přelivu ze sladké marmelády. V troubě krásně zkaramelizuje a propojí se s chutí česneku, kmínu a vína. Chutě můžete obměňovat podle druhu marmelády, my doporučujeme povidla nebo višňovou.
do 2 hodin
4 porce

reklama

reklama

Suroviny (4 porce)

na marinádu:

na potírání:

Postup

  1. Připravte si marinádu. V misce smíchejte utřený česnek, olivový olej, kmín, sůl a pepř. Bůček vložte do pekáče, pokrájejte kůži a do zářezů a na maso vetřete připravenou směs. Přikryjte fólií a na hodinu uložte do lednice.
  2. Předehřejte troubu na 150 ˚C.
  3. Podlijte maso 50 ml vody, přikryjte alobalem a vložte do trouby. Maso se bude pomalu péct přibližně 2 hodiny. Vyndejte bůček z pekáče, odřízněte z něj tučnou kůži, pokud chcete, a vraťte zpět do pekáče. Teplotu v troubě zvyšte na 220 ˚C.
  4. Zatímco se maso peče, připravte si směs na potírání. Marmeládu spolu s vínem zahřívejte v malém rendlíčku, než začne směs bublat a bude lepkavá.
  5. Takto připravenou směsí přelijte bůček a nezakrytý pečte dalších 15–20 minut, dokud nebude zlatohnědý. Nakrájejte na plátky a servírujte.

reklama

Sledujte celou epizodu