zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené kuře se slaninou a mandlemi
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Pečené kuře se slaninou a mandlemi a pečené brambory se sušenými rajčaty

Pečené kuře se slaninou a mandlemi a brambory se sušenými rajčaty

Hodnoceno: 0x
Dobré pečené kuře je klasika, kterou mají rádi všichni. Zkuste tentokrát kuřátko podle Karolíny, skvělou chuť mu dodá slanina a mandle, neméně chutná je i příloha. Hlavně si dejte záležet na výběru masa, ideálně vyberte kuře z domácího chovu :)
do 1,5 hodiny
4–6 porce

Sledujte novou kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Pečené kuře:

Postup

  1. Slaninu nakrájejte na kostičky a opečte ji na pánvi. Omyté a osušené kuře zevnitř i zvenčí důkladně osolte – lepší než ho solí jen posypat je sůl do kůže vmasírovat. Do kuřete vložte polovinu vyškvařené slaniny. Druhou část s vypečeným tukem nechte na později.
  2. Cibuli nakrájejte na silnější kolečka a vyložte jimi pekáček. Na cibuli položte kuře prsy nahoru (můžete mu svázat nohy kuchyňským provázkem) a okolo pohoďte neoloupané stroužky česneku. Kůži kuřete potřete vypečeným tukem ze slaniny a pak ho zbylou slaninou posypte. Podlijte mírně vínem nebo vodou tak, aby zalila jen cibuli, ale kuře se v ní nekoupalo.
  3. Kuře pečte prvních 20 minut při teplotě 220 °C zakryté poklicí nebo alobalem. Pak snižte teplotu na 160 °C, přidejte mandle a rozmarýn a pečte dále ještě zhruba 50 minut. Po 25 minutách odstraňte poklici, aby se udělala kůrka. Občas kuře přelévejte vypečenou šťávou, a pokud je to potřeba, podlijte ho, ale opět jen do úrovně cibule. Máte-li horkovzdušnou troubu, teploty budou o trochu nižší. Celková doba pečení je jako vždy pouze orientační, každá trouba peče trochu jinak.
  4. Hlídejte si, aby před koncem pečení bylo v pekáčku dost šťávy k podávání, kuře na talíři nesmí být suché. Že je kuře hotové, poznáte, když ostrým nožíkem naříznete stehno ke kosti v jeho nejsilnější části. Musí vytékat jen čirá tekutina. Hotové kuře nechte ve vypnuté a trochu vyvětrané troubě ještě 10 minut dojít.
  5. Brambory oloupejte, podélně je nakrájejte na čtvrtiny. V míse je promíchejte s olivovým olejem, solí, pepřem a mletou sladkou i pálivou paprikou. Vysypteje do pekáčku vyloženého pečicím papírem, přikryjte alobalem a vložte do trouby předehřáté na 160 °C. Pečete-li brambory s kuřetem, začněte ve chvíli, kdy má kuře za sebou prvních deset minut. V půlce pečení je otočte.
  6. Po 50 minutách přidejte pokrájená sušená rajčata a pečte ještě 10 minut nezakryté. Upečou-li se brambory dozlatova dříve než kuře (záleží na velikosti kousků i druhu brambor, dokonale načasovat se pečení vždycky nepodaří), vyndejte je z trouby a nechte odpočívat na teplém místě zakryté alobalem.

Pečené kuře se slaninou a mandlemi  Foto:

Pečené kuře se slaninou a mandlemi                                                                            Foto: Prima

reklama

Sledujte celou epizodu