návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Pečené kuře bez páteře

3–4 porce
do 2 hodin
Pečené kuře bez páteře
Pečené kuře bez páteře Autor: isifa.com
Pečete často kuře vcelku? Zkuste ho na straně s páteří rozkrojit a páteř vykrojit. Rozložené kuře se upeče rychleji, zachová si svou šťavnatost a navíc budete mít víc opečené kůžičky!
Reklama
Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 240 °C, u plynové na stupeň 7. Kuře včetně páteře (dodává chuť) dejte na pečicí plech, přidejte citronové plátky, stroužky česneku a snítky tymiánu, přelijte olejem, dobře ochuťte hrubou solí a čerstvě namletým černým pepřem a na celého ptáka naneste máslo. 
  2. Dejte kuře do trouby, stáhněte teplotu na 200 °C, u plynové na stupeň 6. Pečte 40–45 minut za občasného polévání, dokud není zlaté. Rožněm píchněte do stehna – když vytéká čistá šťáva, je hotové. Pokud je ještě narůžovělá, pečte dalších 5–10 minut.
  3. Přendejte kuře na desku i s citronovými plátky a tymiánem, volně je přikryjte fólií a před porcováním nechte 10 minut odpočívat. Odstraňte páteř. Můžete podávat se šťávou tak, jak je, nebo ji zahustit – rozehřát ji na pánvi (můžete při tom sbírat tuk, jestli chcete), přidat trochu bílého vína a 200 ml kuřecího vývaru. Zahustit ji můžete kukuřičným škrobem, jestli to máte rádi. Podávejte s pečenými nebo novými bramborami a zeleninou.
Reklama

Pečené kuře bez páteře Foto: isifa.com

Pečené kuře bez páteře. Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama