reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pečené kuře bez páteře
Autor: isifa.com Pečené kuře bez páteře

Pečené kuře bez páteře

Hodnoceno: 0x
Pečete často kuře vcelku? Zkuste ho na straně s páteří rozkrojit a páteř vykrojit. Rozložené kuře se upeče rychleji, zachová si svou šťavnatost a navíc budete mít víc opečené kůžičky!
do 2 hodin
3–4 porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 240 °C, u plynové na stupeň 7. Kuře včetně páteře (dodává chuť) dejte na pečicí plech, přidejte citronové plátky, stroužky česneku a snítky tymiánu, přelijte olejem, dobře ochuťte hrubou solí a čerstvě namletým černým pepřem a na celého ptáka naneste máslo. 
  2. Dejte kuře do trouby, stáhněte teplotu na 200 °C, u plynové na stupeň 6. Pečte 40–45 minut za občasného polévání, dokud není zlaté. Rožněm píchněte do stehna – když vytéká čistá šťáva, je hotové. Pokud je ještě narůžovělá, pečte dalších 5–10 minut.
  3. Přendejte kuře na desku i s citronovými plátky a tymiánem, volně je přikryjte fólií a před porcováním nechte 10 minut odpočívat. Odstraňte páteř. Můžete podávat se šťávou tak, jak je, nebo ji zahustit – rozehřát ji na pánvi (můžete při tom sbírat tuk, jestli chcete), přidat trochu bílého vína a 200 ml kuřecího vývaru. Zahustit ji můžete kukuřičným škrobem, jestli to máte rádi. Podávejte s pečenými nebo novými bramborami a zeleninou.

Pečené kuře bez páteře Foto: isifa.com

Pečené kuře bez páteře. Foto: isifa.com

reklama