zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pálivá polévka Tom yum Koong s krevetami a citronovou trávou
Autor: FTV Prima Pálivá polévka Tom yum Koong s krevetami a citronovou trávou

Pálivá polévka Tom yum Koong s krevetami a citronovou trávou

Hodnoceno: 0x
Šéfkuchař Antonín Bradáč uvařil v novém díle Ohnivýho kuřete pod pokličkou pikantní polévku s krevetami, kterou ocení všichni milovníci autentických asijských chutí.
do 30 minut
2 porce

Sledujte novou řadu kulinární soutěž Ohnivý kuře pod pokličkou každou sobotu v 11.10 na Primě!

reklama

Postup

  1. Chilli pasta: Ve woku na oleji opečte na plátky nakrájený česnek a šalotky dozlatova, poté šalotky a česnek nechte na cedníku okapat, osušte papírovou utěrkou a přendejte do mixéru. V tom samém oleji také opečte sušené krevety a chilli papričky (1–2 minuty), osušte a přidejte do mixéru s limetovou a tamarindovou šťávou, krevetovou pastou a cukrem.
  2. Všechny ingredience pořádně rozmixujte na hladkou pastu, poté přidejte 100 ml oleje, v kterém jste opékali ingredience a opět krátce rozmixujte. Tuto pastu vložte do čistého kastrůlku a krátce povařte, poté pastu vychlaďte, vložte do uzavíratelné nádoby a dejte do lednice.
  3. Polévka: Ve vývaru povařte citronovou trávu, galangan, limetové listy. Přidejte připravenou chilli pastu, rybí omáčku, žampiony, krevety a chilli papričky.
  4. Na závěr dochuťte citronovou štávou a přidejte listy koriandru.

Pálivá polévka Tom yum Koong s krevetami a citronovou trávou  Foto: Pálivá polévka Tom yum Koong s krevetami a citronovou trávou; foto: FTV Prima

V pátém díle pořadu Ohnivý kuře pod pokličkou najdete i další nevšední recepty, které připravili šéfkuchaři Antonín Bradáč a Jan Davídek a za přispění seriálových hereček Ireny Máchové a Lucie Polišenské:

Ohnivý kuře pod pokličkou - 5. díl Foto: Ohnivý kuře pod pokličkou – 5. díl; foto: FTV Prima

Uložit

reklama